Crown

Seria WT 3000

Wózki paletowe

Powrót do listy

JEDEN SOLIDNY WÓZEK WIDŁOWY

Jeśli stoicie w obliczu wymagających warunków i zarazem konieczności utrzymania dużej przepustowości, Crown ma na to odpowiedź. Seria produktów WT 3000 oferuje wózkowi i operatorowi to co najlepsze. Solidną inżynierię. Wytrzymałość najwyższą w tej klasie. Skuteczność zadaniową. Komfort.

WT 3000 oferuje najszersze zróżnicowanie, włączając w to cztery konfiguracje platformy, udźwig do 2,5 tony oraz elektronicznie wspomagane sterowanie. Cała linia nacechowana jest nowatorskimi rozwiązaniami , które możecie otrzymać tylko od firmy Crown: zawieszenie platformy operatora FlexRide™, system hamowania e-GEN®, system sterowania Access 123®, włącznik bezpieczeństwa Entry Bar oraz boczne ograniczniki platformy.

Oto pojazd, który możecie skierować do najcięższych prac.


Bardzo wytrzymały wózek

Gdy potrzebny jest wózek paletowy do pracy w trudnych warunkach, który będzie spełniał wysokie wymagania w zakresie wydajności, firma Crown oferuje idealne rozwiązanie. Seria WT 3000 ma wszystko, czego potrzeba, aby zarówno wózek jak i operator wzbili się na wyżyny swoich możliwości. Solidna inżynieria. Najlepsza w swojej klasie trwałość. Wydajność pracy. Wygoda. Oto wózek, z którym można wykonywać nawet najcięższe zadania, bez odpoczynku.

Wyniki pracy wózka nie zależą tylko od niego samego. Istotny jest też sposób obsługi wózka przez operatora.

Modele serii WT 3000

Crown WT 3020 składany podest

Model ze składanym podestem − idealny do pracy w obiektach z krótszymi alejkami – cechuje się ekonomiczną, kompaktową konstrukcją, składanym podestem oraz wyjątkową zwrotnością.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 210 mm
Akumulator 24 V / 240 Ah
Długość bez wideł 693 - 1152 mm
Szerokość całkowita 740 mm
Długość wideł 1000 - 1200 mm
Crown WT 3040 składany podest z ogranicznikami

Zaprojektowane tak, aby wytrzymały najcięższe warunki pracy, modele ze składanym podestem i ogranicznikami bocznymi z funkcją szybkiego wyjścia posiadają zawieszenie ograniczające wstrząsy oraz zapewniają najlepszą stabilność operatora przy prędkości do 12,5 km/h.

Udźwig 2000 - 2500 kg
Wysokość podnoszenia 210 mm
Akumulator 24 V / 375 - 465 Ah
Długość bez wideł 769 - 1228 mm
Szerokość całkowita 740 mm
Długość wideł 1000 - 2400 mm
Crown WT 3040 stały podest z bocznym wejściem

Modele z bocznym wejściem ułatwiają obsługę ładunków i skanowanie dzięki szybkiemu dostępowi do funkcji uruchamiania i wyłączania oraz dzięki zmniejszeniu odległości do palet. Oparcie gwarantuje dodatkową ochronę i wygodę, przydatną zwłaszcza podczas kompletacji zamówień.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 210 mm
Akumulator 24 V / 375 - 465 Ah
Długość bez wideł 1344 mm
Szerokość całkowita 740 mm
Długość wideł 1150 - 2400 mm
Crown WT 3040 stały podest z tylnym wejściem

Modele z tylnym wejściem – idealne do pracy przy dużym natężeniu ruchu i na dużych odległościach – zapewniają optymalną ochronę operatora oraz wygodę pracy dzięki znakomitemu wykończeniu wnętrza, wbudowanym schowkom i wytrzymałej konstrukcji.

Udźwig 2000 - 2500 kg
Wysokość podnoszenia 210 mm
Akumulator 24 V / 375 - 465 Ah
Długość bez wideł 1263 mm
Szerokość całkowita 740 mm
Długość wideł 1150 - 2400 mm

Napęd serii WT 3000

Jednostka napędowa

24 voltowy system elektryczny z akumulatorem o nominalnej pojemności od 240 Ah do 460 Ah. Bezobsługowy 3-fazowy (AC) silnik trakcyjny charakteryzujący się wysoką wydajnością i oszczędnością energii.

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN®

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN®, wykorzystujący moc silnika prądu zmiennego, zastąpił tradycyjne hamulce cierne wymagające częstej konserwacji. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność regulacji, zapobiega nadwyrężaniu i zużywaniu się układu oraz zapewnia niezawodne, spójne hamowanie podczas całego okresu użytkowania wózka.


Seria WT 3000 w akcji

Sterowanie serii WT 3000

Dźwignia Sterowania X10®

Dźwignia Sterowania X10®, zaprojektowana do jednoczesnego obsługiwania wszystkich funkcji za pomocą jednej ręki ułatwia pracę w pozycji bocznej, sprzyjając dobrej widoczności w obu kierunkach jazdy. Ergonomiczna manetka motylkowa jazdy naprzód/wstecz umożliwia precyzyjne manewrowanie. Uchwyty ręczne są pokryte uretanem w celu izolowania przed zimnem i wibracjami. Wyposażono je również w łatwo dostępne wbudowane przyciski sygnalizacji dźwiękowej. Przełącznik królik/żółw posiada dwa programowalne systemy poruszania się pojazdu, dzięki czemu operator może wybrać jeden z nich w zależności od swego doświadczenia lub wymagań aplikacyjnych.

Technologia Crown Access 123®

Technologia Crown Access 123® dostarcza optymalne działanie i sterowanie za sprawą inteligentnej koordynacji wszystkich systemów pojazdu. Access 123® zawiera diagnostykę pokładową, umożliwiając inżynierom serwisowym przegląd sygnałów wejścia i wyjścia w trakcie pracy pojazdu. Nie jest wymagane używanie komputera, ani też terminalu serwisowego. Wyświetlacz udostępnia wygodny dla operatora interfejs, prezentujący informacje o wszelkich zmianach mających wpływ na działanie pojazdu i jednocześnie daje możliwość wyboru spośród trzech profili sposobu pracy.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii WT 3000

Zaawansowane zawieszenie

Zaawansowane zawieszenie firmy Crown znacznie redukuje wibracje podwozia, podestu oraz innych części wózka. Ten całkowicie zawieszony układ obejmuje koła podporowe amortyzujące wstrząsy oraz szczelne zawieszenie silnika niewymagające żadnych regulacji związanych ze zużywaniem się koła napędzanego.

Składany podest FlexRide™

Składany podest z zawieszeniem FlexRide™ zapewnia wygodę i trwałość dzięki wystarczającemu na cały okres eksploatacji zawieszeniu, którego nie trzeba regulować. Przełączniki indukcyjne znajdujące się w podeście ograniczają wnikanie zanieczyszczeń, zapewniając tym samym niezawodność. Składany podest FlexRide™ zmniejsza wpływ wstrząsów przenoszonych na operatora o ponad 80 procent. Przejazd przez płyty doku może odbywać się bez zmniejszania prędkości. Zawieszenie platformy operatora nie wymaga jakichkolwiek regulacji w okresie żywotności wózka.

Koła podporowe

Koła podporowe amortyzujące wstrząsy wyposażone w wystarczające na cały okres eksploatacji  sprężyny skrętne redukują wibracje podwozia i pozwalają wydłużyć okres użytkowania.

Zastosowanie kół podporowych i rolek wideł, zaprojektowanych tak, aby umożliwiały szybką i łatwą wymianę, pozwoliło osiągnąć korzyści w zakresie serwisowania.

Osłona przeciwzabrudzeniowa

Osłona przeciwzabrudzeniowa jest wbudowana w zespół kół ładunkowych w celu ochrony osi przed odkładaniem się na niej kawałków folii, plastikowych pasków lub taśmy opakowaniowej

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii WT 3000

Wózek wolny od wad

Firma Crown zastosowała metodę holistyczną, aby zapewnić wózkom z serii WT 3000 maksymalną trwałość. Przeprowadziliśmy dokładną analizę pracy w bardzo wymagających warunkach oraz problemów często doświadczanych przez właścicieli i operatorów wózków:

  • problemy z przestojem.
  • aspekty finansowe.
  • konsekwencje uderzania w płyty, dokowe 800 razy w trakcie jednej zmiany.
  • kwestie irytujące operatorów.
  • czynniki powodujące ich zmęczenie.

Następnie wyeliminowaliśmy słabe punkty, jeden po drugim, aby stworzyć wózek bez wad.

Układ hydrauliczny

Podwójne siłowniki układu hydraulicznego zapewniają podparcie każdego narożnika, zmniejszając naprężenia i zużycie i jednocześnie ulepszając obsługę, zwłaszcza niecentrycznych obciążeń.

Konstrukcja wideł

Jednoczęściowe widły wykonane ze stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie mają przekrój w kształcie litery C i są wzmocnione w krytycznych miejscach.
Regulowany układ zespołu cięgna eliminuje działanie sił napinających i podnosi oś podnośnika, zapewniając bezpieczeństwo.

Moduł sterownika szyny CAN

Elementy takie jak szczelne połączenia elektryczne oraz przełączniki indukcyjne ograniczają dostęp zanieczyszczeń, natomiast komunikacja przy użyciu szyny CAN zapewnia wysoką niezawodność. Moduł sterownika szyny CAN, szczelnie zabezpieczony przed zanieczyszczeniami i wodą, pozwala ograniczyć ilość okablowania i zwiększa niezawodność.To wszystko przyczynia się do wydłużenia okresów pomiędzy przeglądami, co gwarantuje dłuższy czas pracy i oszczędności.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii WT 3000

System elektronicznego kierowania

System elektronicznego kierowania znacznie redukuje wysiłek wymagany do obsługi ciężkich ładunków i zapewnia szybkie reagowanie układu, uzupełniane dodatkowo przez intuicyjne elementy sterowania uchwytu X10®.

Wysuwana bateria

Wysuwana bateria jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji, które wymagają częstych jej zmian.

Zawieszenie FlexRide™

Opatentowane zawieszenie FlexRide™ regulowane w zależności od wagi ciała – opcjonalne w modelach z tylnym wejściem – zapewnia wygodę dzięki dostosowywaniu zawieszenia do wagi operatora.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist® zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i wydajniejsza.

Zapytaj o serię WT 3000

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami