Crown

Seria WP 3000

Wózki paletowe

Powrót do listy

WÓZKI PALETOWE DO KAŻDEGO ZASTOSOWANIA

Firma Crown oferuje wózki paletowe spełniające z udźwigiem od 1,6 do 2,5 tony, posiadające zaawansowane funkcje, takie jak sterowanie elektroniczne, programowalne parametry, system zawieszenia chroniący operatora przed wstrząsami, układ hamulcowy e-GEN® i ładowarkę wysokiej częstotliwości do uszczelnionych akumulatorów.

Seria wózków paletowych WP 3000 to prawdziwy „koń roboczy magazynu”. Ma precyzyjne i efektywne środki kontroli, przyjazny użytkownikowi silnik napędowy AC i solidne komponenty odpowiednie do wielu różnych wyzwań. Model wózka paletowego o dużej wysokości podnoszenia zapewnia dodatkową elastyczność do specjalnych zastosowań.

W przypadku nawet większych potrzeb, seria wózków paletowych WT 3000 ma siłę, moc i prędkość konieczne do obsługi cięższych ładunków i najskrajniejszych środowisk.


Przodownik w branży

Należy wystrzegać się błędnych decyzji. Wybór ręcznego wózka paletowego to inwestycja na lata. Niezważanie na markę może doprowadzić do zmniejszenia produktywności, kosztownych przestojów w pracy, frustracji operatorów i skrócenia żywotności sprzętu – wszystko to składa się na zakłócanie działalności firmy i konieczność ponoszenia większych kosztów.

Ręczne wózki paletowe są na co dzień poddawane najbardziej wymagającym próbom. Dlatego warto postawić na serię WP 3000 – tytanów pracy magazynowej.

Modele serii WP 3000

Crown WP 3015/3020

Seria wózków paletowych WP 3000 została skonstruowana z myślą zarówno o mocy jak i elastyczności, by spełnić wymogi wielu wymagających aplikacji. Niezależnie od tego, czy wózek paletowy WP 3000 pracuje na rampie załadunkowej, w firmie dostawczej, przy uzupełnianiu zapasów czy w przemyśle ciężkim, jest on wystarczająco wytrzymały i trwały, by zminimalizować całkowity koszt posiadania.

Udźwig 1600 - 2000 kg
Wysokość podnoszenia 210 mm
Akumulator 24 V / 150 - 375 Ah
Długość bez wideł 546 - 611 mm
Szerokość całkowita 712 mm
Długość wideł 800 - 2400 mm
Crown WP 3080

Wózek paletowy o dużej wysokości podnoszenia wykorzystuje projekt wideł, który może podnieść ładunki do 750 mm zapewniając komfort operatorom, którzy ręcznie przenoszą towar z palety na półki. Opcjonalne przyciski do podnoszenia na pokrywie akumulatora umożliwiają operatorom łatwe podnoszenie ładunków stojąc przy palecie.

Udźwig 2000/800 kg
Wysokość podnoszenia 750 mm
Akumulator 24 V / 150 - 240 Ah
Długość bez wideł 665 - 749 mm
Szerokość całkowita 712 mm
Długość wideł 1150 mm

Napęd serii WP 3000

Najwyższej klasy układ trakcyjny

Oprócz szybko reagującego układu przyspieszania, płynnych zmian kierunku i precyzji prowadzenia, mocny silnik prądu zmiennego zapewnia dodatkowy atut, zachowując wydajność w przypadku rozładowywania się akumulatora. Lepsza, długotrwała niezawodność jest również wynikiem uszczelnionej, bezszczotkowej konstrukcji.

Największa, najtrwalsza jednostka napędowa w klasie wózków paletowych oznacza długą eksploatację.

Solidność

Solidność to atut każdego elementu jednostki napędowej: od silnika prądu zmiennego, poprzez żeliwną skrzynię biegów z kołami zębatymi skośnymi, po łożyska stożkowe zabezpieczające jednostkę napędową i pochłaniające wstrząsy.

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN™

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN®, wykorzystujący moc silnika prądu zmiennego, zastąpił tradycyjne hamulce cierne wymagające częstej konserwacji. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność regulacji, zapobiega nadwyrężaniu i zużywaniu się układu oraz zapewnia niezawodne, spójne hamowanie podczas całego okresu użytkowania wózka.


Seria WP 3000 w akcji

Sterowanie serii WP 3000

Łatwość manewrowania i kontrola

Podczas obsługi ciężkich ładunków w ciasnych przestrzeniach łatwość manewrowania i kontrola mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, produktywności oraz komfortu pracy. W tym zakresie opracowany przez firmę Crown innowacyjny uchwyt X10®, zaawansowane systemy i wszechstronne podejście do stabilności wózka pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Wystarczy zapytać operatorów, którzy obsługiwali wcześniej inne wózki, aby się przekonać, że preferują pojazdy firmy Crown z serii WP 3000.

Układ sterowniczy

Dotykowe i wizualne oznaczenie środków kontroli zapewnia naturalny, bardziej efektywny interfejs do obsługi leworęcznej i praworęcznej wózka paletowego. Uchwyt X10® jest wytwarzany w procesie odlewu w matrycy próżniowej przy użyciu wysokiej klasy aluminium a siatka strukturalna zapewnia mu maksymalną wytrzymałość i trwałość.

Łatwa obsługa ładunków

Seria WP 3000 dostarcza operatorom narzędzi pozwalających na łatwiejsze wykonywanie pracy niż kiedykolwiek wcześniej, takich jak obejście hamowania, blokada ruchu na pochyłościach i lepsza widoczność podczas wsuwania wideł pod paletę.

Blokada ruchu na pochyłościach

Opracowana przez firmę Crown funkcja blokady ruchu na pochyłościach dodaje operatorowi pewności i zwiększa możliwości kontroli, minimalizując ryzyko nieoczekiwanego stoczenia się wózka do tyłu na pochyłości. Pozwala także na zachowanie stałej prędkości na rampach, z ładunkiem lub bez niego.

Łatwe wjeżdżanie pod palety

Wjeżdżanie pod palety jest teraz bardziej efektywne dzięki lepiej widocznym końcówkom wideł, co udało się osiągnąć poprzez zastosowanie niskoprofilowej jednostki zasilania oraz używanych tylko w pojazdach Crown wskaźników na końcówkach wideł.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii WP 3000

Nigdy więcej obaw o hamulce

Pomimo że od lat to hamulce cierne służą do zatrzymywania wózków widłowych, wymagają one napraw i regulacji, przyczyniając się do wzrostu kosztów rutynowej konserwacji. Dzięki opracowanemu przez firmę Crown innowacyjnemu układowi hamulcowemu e-GEN® operatorzy docenią płynne i niezawodne hamowanie, a budżet firmy skorzysta na braku konieczności przeprowadzania konserwacji. Ponieważ hamowanie odbywa się w silniku, wytworzona energia jest przekazywana z powrotem do akumulatora, dodatkowo zwiększając wydajność pracy.

Udowodniona niezawodność

Wiemy, że koszty przestojów w pracy nigdy nie są wystarczająco niskie. Dlatego serię WP 3000 zaprojektowaliśmy tak, aby zminimalizować koszty rutynowej konserwacji poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań wydłużających żywotność podzespołów i zmniejszających koszty serwisowania.

Uproszczona diagnostyka i serwis

W serii WP 3000 zastosowano zintegrowany system diagnostyczny firmy Crown, obejmujący wyświetlanie kodów zdarzeń na ekranie oraz mapy podzespołów InfoPoint. Serwis jest szybki i łatwy dzięki jednoczęściowej pokrywie i optymalizacji umieszczania podzespołów.

Standardowy wyświetlacz przekazuje informacje o kodach zdarzeń, pozwalające na dokładny wgląd w stan układów podczas pracy wózka i jego uruchamiania.

Mapy podzespołów InfoPoint rozmieszczone w różnych częściach wózka ułatwiają lokalizowanie elementów, co przyspiesza serwis i skraca czasy przestojów.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii WP 3000

Solidna konstrukcja wideł

Regulowane cięgła wideł zapewniają odpowiednie wyrównanie kół ładunkowych, co w efekcie wydłuża ich żywotność, poprawia skuteczność wsuwania wideł pod palety i zwiększa stabilność wózka. Dodatkowo, zamknięta budowa końcówek wideł zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń.

Blokada podnoszenia na pełnej wysokości zapobiega dalszej pracy silnika i pompy w stanie maksymalnego podniesienia. Zmniejsza to zużycie energii i wydłuża żywotność podzespołów.

Bezawaryjność w każdym szczególe

Firma Crown rozumie znaczenie wózka paletowego w codziennej pracy. Nasi projektanci i inżynierowie dokładnie obmyślają każdy szczegół, aby zapewnić większą niezawodność, dłuższą żywotność i pełniejsze zadowolenie z użytkowania.

Uszczelniony prostownik o wysokiej częstotliwości pracuje bez osobnego wentylatora chłodzącego, co dodatkowo zwiększa niezawodność wózka.

System stabilizacyjny

Dwa siłowniki podnoszące w połączeniu z drążkiem skrętnym zapewniają wyjątkową stabilność wózka paletowego WP 3000 na zasuwach podnoszonych, nierównych powierzchniach i rampach, nawet przy obciążeniach pozaśrodkowych. Drążek skrętny zapewnia obu widłom równe obciążenie, co przedłuża trwałość tulei i łożysk.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii WP 3000

Zintegrowany prostownik

W pełni zintegrowany prostownik zapewnia wygodne rozwiązanie ładowania oraz eliminuje konieczność usuwania baterii z wózka.

Wysuwana bateria

Wysuwana bateria jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji, które wymagają częstych zmian baterii.

Różnorodne koła napędowe

Koła napędowe wykonane ze specjalistycznych materiałów, charakteryzują się wyjątkowymi parametrami przyczepności, przyśpieszenia i hamowania, które należy dostosować do środowiska, w którym pracują wózki podnośnikowe.

Krata ochronna

Stalowa krata ochronna stabilizuje i uniemożliwia przesuwanie się ładunku na palecie podczas transportu.

Akcesoria Work Assist

Akcesoria serii Work Assist zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Zapytaj o serię WP 3000

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami