Crown

Seria WAV 60

Wózki z podnoszoną kabiną operatora

Powrót do listy

Wielofunkcyjne na wielu poziomach

WAVE® Work Assist Vehicle pracuje wydajnie i cicho przy niemal każdym zastosowaniu wewnątrz obiektów. Podnosi osobę i ładunek na wysokość wysięgnikową do pięciu metrów, jeździ prawie dwa razy szybciej niż średnia prędkość chodzenia, łatwo przemieszcza się w najciaśniejszych przestrzeniach i zawraca we własnym obrysie. Wave zastępuje konieczność używania drabin tocznych, zwykle używanych w zastosowaniach magazynowych i konserwacyjnych.

Zanim firma Crown wprowadziła na rynek podnośnik Wave, ręczne przenoszenie opakowań kartonowych, sprzętu lub narzędzi z miejsca na miejsce wymagało dużych nakładów pracy. Obecnie pracownicy nie muszą już narażać się na niebezpieczeństwo, korzystając z drabin, bądź wspinając się na pudła regały lub półki. Podnośnik Wave to przełomowe ruchome narzędzie o wysokiej wydajności pozwalające jednej osobie bezpiecznie i sprawnie wykonywać zadania, które zwykle wymagają udziału dwóch pracowników.


Wszechstronność na każdym poziomie

Uniwersalny podnośnik transportu wewnętrznego Wave® Work Assist Vehicle stanowi źródło znacznych oszczędności przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności pracy. Klienci firmy Crown z wielu różnych branż doceniają sposób, w jaki zwiększa on produktywność.

Podnieś bezpieczeństwo pracy na wyższy poziom

Modele z serii Wave są często nabywane przez firmy zajmujące się handlem detalicznym w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa podczas kompletowania zamówień i uzupełniania zestawów towarów. Wystarcza kilka dni, aby pracownicy odkryli nieocenione możliwości tych podnośników, np. przy podawaniu klientom towarów znajdujących się poza ich zasięgiem, przeprowadzaniu inwentaryzacji, zmianach oznakowania, wymianie żarówek, montażu wystaw i wielu innych zadaniach.

Poznaj główne atuty

Serii WAV 60

Modele serii WAV 60

Crown WAV 60-118

WAVE Work Assist Vehicle ro rewolucyjna koncepcja zaprojektowana przez firmę Crown, która pomoże Ci pracować szybciej, bezpieczniej i efektywniej. Wózki systemu WAVE pracuje wydajnie i cicho przy niemal każdym zastosowaniu wewnątrz obiektów; podnosi osobę i ładunek na wysokość wysięgnikową do pięciu metrów; jeździ prawie dwa razy szybciej niż średnia prędkość chodzenia; łatwo przemieszcza się w najciaśniejszych przestrzeniach a jego promień zawracania równy jest jego długości. Wave zastępuje konieczność używania drabin tocznych, zwykle używanych w zastosowaniach magazynowych i konserwacyjnych.

Udźwig tacy 90 kg
Udźwig platformy 115 kg
Wysokość podnoszenia platformy 2995 mm
Akumulator 24 V / 192 Ah

Napęd serii WAV 60

Wbudowany wyświetlacz diagnostyczny

Wbudowany wyświetlacz diagnostyczny oraz wskaźnik naładowania akumulatora dostarczają informacji, wizualnie i dźwiękowo, o aktualnie wykonywanej funkcji i stanie akumulatora.

Ładowanie akumulatora

Gdy zajdzie potrzeba naładowania akumulatora, wystarczy podłączyć podnośnik Wave do standardowego gniazda zasilającego 240 V, a wbudowany inteligentny prostownik zajmie się resztą. Bezobsługowe akumulatory należą do standardowego wyposażenia.


Sterowanie serii WAV 60

Inteligentny układ sterowania

Inteligentny układ sterowania podnośnika Wave zapewnia bezpieczeństwo i poczucie pewności operatora. Przy każdym uruchomieniu stacyjki wykonywany jest test diagnostyczny wszystkich układów i zabezpieczeń. Jednostka sterująca nieustannie monitoruje wszystkie obwody sterowania i kontroli w celu zapewnienia bezpiecznej i niezawodnej pracy. Wbudowany system bezpieczeństwa rozpoznaje miejsce przebywania operatora podczas poszczególnych czynności – jazdy, hamowania, podnoszenia podestu i pracy na wysokości. System wykrywa również obecność osób trzecich pod podniesionym podestem.

Układ kierowania

Układ kierowania monitorujący prędkość dostosowuje promień skrętu do prędkości pojazdu. Jeżeli bramki są zamknięte lub podest jest podniesiony na wysokość większą niż 510 mm, prędkość jazdy zostaje zmniejszona.

Jazda lub podnoszenie, gdy podest znajduje się na wysokości powyżej 510 mm, są możliwe wyłącznie przy zamkniętych bramkach. Gdy podest jest opuszczony, jazda z maksymalną prędkością (6 km/h) wymaga otwartych bramek, aby w razie zagrożenia można szybko opuścić pojazd.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii WAV 60

Czujniki obecności rąk

Czujniki obecności rąk umożliwiają sprawdzenie przed uruchomieniem podnośnika Wave, czy obie ręce operatora znajdują się na elementach sterowania. Funkcja ignorowania sygnałów z czujnika obecności rąk umożliwia operatorowi, w razie potrzeby, użycie jednej ręki do umieszczania ładunku na palecie. W tym trybie jest możliwa jazda wyłącznie z małą prędkością.

Przełącznik zając/żółw

Przełącznik zając/żółw umożliwia operatorowi szybkie dostosowanie prędkości i profilu osiągów do warunków pracy.

Przyciski sterujące podnoszeniem i opuszczaniem są rozmieszczone w sposób umożliwiający  sterowanie tymi funkcjami podczas jazdy.

 

Amortyzowana podłoga

Amortyzowana podłoga jest wyposażona w czujniki położenia stóp ostrzegające o niestabilnej pozycji operatora. Jeśli operator zdejmie stopę z pedału, podnośnik Wave zostanie zatrzymany, a funkcja podnoszenia lub opuszczania wyłączona. Nisko umieszczony stopień i zabezpieczenie przed potykaniem się umożliwiają łatwe i bezpieczne wchodzenie.

Zabezpieczona stacyjka

Stacyjka jest wyposażona w zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem. Ponadto istnieje możliwość zaprogramowania unikalnej sekwencji uruchamiania w celu zapobiegnięcia włączeniu podnośnika przez nieprzeszkolone osoby. Funkcja automatycznego wyłączenia zabezpiecza pojazd przed dostępem nieupoważnionych użytkowników.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii WAV 60

Odpowiednia szerokość

Podnośnik Wave jest na tyle wąski, aby mógł przejeżdżać przez drzwi, i na tyle lekki, aby można go przewozić w większości wind. Dzięki temu stanowi idealne narzędzie do biur, hoteli, szpitali i innych zastosowań komercyjnych. Może być także używany do prac porządkowych i konserwacyjnych.

Oszczędność czasu

Oszczędność czasu. Podnośnik Wave pozwala oszczędzać czas, oferując szybki, bezpieczny i wydajny sposób transportowania i podnoszenia materiałów, które dotychczas musiały być przenoszone ręcznie. Eliminuje także konieczność czasochłonnego przenoszenia drabin pomiędzy miejscami pracy. Dzięki podnośnikowi Wave operator może znaleźć się na odpowiedniej wysokości, wraz z towarami i materiałami, w gotowości do wykonania zadania szybciej, niż pieszy pracownik zdoła dotrzeć do miejsca pracy.

Szybki zwrot z inwestycji

Dzięki znacznemu zwiększeniu wydajności i redukcji zagrożeń podnośnik Wave może szybko poprawić wyniki finansowe firmy. Analizy opłacalności inwestycji wyraźnie dowodzą, że zwrot kosztu zakupu podnośnika Wave następuje zwykle w okresie od 8 do 12 miesięcy od daty transakcji, co stanowi niezaprzeczalne potwierdzenie wartości tej inwestycji.

Minimalne koszty użytkowania

Koszty użytkowania są minimalne. Jest tak dzięki wydajnym i inteligentnym rozwiązaniom zastosowanym w podnośniku Wave, takim jak zintegrowany system diagnostyczny, całkowicie stalowy maszt, bezobsługowe akumulatory oraz szczelne jednostki napędowe. Podnośnik Wave został skonstruowany i sprawdzony według tych samych rygorystycznych standardów, które firma Crown stosuje do wszystkich swoich produktów.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii WAV 60

Prowadnice szynowe

Stosowanie podnośnika Wave w połączeniu z prowadnicami szynowymi oferuje liczne korzyści związane z oszczędnością czasu i obniżeniem kosztów użytkowania. Podczas pracy w przejściach o szerokości zaledwie 900 mm podnośnik Wave zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni i zwiększa wydajność, umożliwiając pracownikowi płynne przemieszczanie się i sięganie na różne wysokości.

Klawiatura bezpieczeństwa z kodem PIN

Zapobiega nieautoryzowanemu użyciu przez przypadkowych użytkowników.

Światła stroboskopowe

Światła stroboskopowe mogą być używane do informowania o obecności wózka podnośnikowego w okolicy.

Alarmy dźwiękowe

Programowalne alarmy przemieszczania, podnoszenia i opuszczania mogą ostrzegać innych o obecności wózka podnośnikowego w okolicy.

Zwijany przewód ładowarki

Chowany, bębnowy przewód ładowarki zwiększa wygodę obsługi ładowarki.

Akcesoria Work Assist™

Kieszenie do przechowywania oferują unikalne i bezpieczne rozwiązanie do przechowywania narzędzi lub innych przedmiotów.

Zapytaj o serię WAV 60

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami