Crown

Seria TSP

Wózki z podnoszoną kabiną operatora

Powrót do listy

WÓZKI SYSTEMOWE CROWN TSP – NAJWYŻSZY POZIOM BIZNESU

Prowadzenie magazynu to codzienny wyścig, aby przemieścić większą ilość produktów, zoptymalizować wydajność operatora i maksymalnie wykorzystać możliwości wózka. Biorąc pod uwagę fakt, że żadne zastosowanie wózka podnośnikowego nie jest takie samo i nie ma jednego rozwiązania odpowiedniego dla każdej zmiennej danego zastosowania, od wyboru wózka zależy bardzo wiele. W końcu nikt nie chce poświęcać wydajności wózka lub możliwości zwiększania wyników przedsiębiorstwa.

Wózki TSP firmy Crown oferują precyzyjnie dobraną do poszczególnych zastosowań prędkość, udźwig, wydajność energetyczną oraz wysokość podnoszenia. Wszystkie trzy serie są wyposażone w innowacyjny maszt MonoLift™ oraz fotel MoveControl™, zapewniając operatorom narzędzia oraz poczucie pewności, umożliwiające pracę na dużej wysokości. Wózki podnośnikowe TSP z podnoszoną kabiną operatora firmy Crown: Nowy standard wydajności przeładunku


UPRASZCZAJ ZADANIA DZIĘKI POTĘŻNYM, WSZECHSTRONNYM MASZYNOM

Chociaż zastosowania wózków podnośnikowych często są wysoce wyspecjalizowane, wybrany wózek nie powinien być ograniczony do jednego zadania. Dlatego właśnie wózki podnośnikowe TSP z podnoszoną kabiną operatora są skonstruowane tak, aby zapewniać wystarczającą elastyczność do zaspokojenia różnych potrzeb — od kabin izolujących, umożliwiających między innymi komfortową pracę w chłodniach do specjalnych wózków do przenoszenia oraz ustawiania ładunków o nietypowych wymiarach.

Jedno źródło. Wiele rozwiązań.

Modele serii TSP

Crown TSP Seria 6500

Wózki TSP Serii 6500 wyposażono w mocniejsze silniki prądu przemiennego o napięciu 48 V dla wyższej wydajności w zastosowaniach wymagających wysokiej prędkości przemieszczania towaru. Wydajność energetyczna jest zapewniana poprzez regeneracyjne obniżanie platformy, zapewniające dłuższy czas pracy na jedno ładowanie. Dostępne w opcjach z udźwigiem 1,0 t, 1,25 t i 1,5 t.

Udźwig 1000 - 1500 kg
Wysokość podnoszenia 13485 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 12140 mm
Akumulator 48 V / 775 - 1395 Ah
Crown TSP Seria 7000

Wózki serii TSP 7000 wyposażone są w silniki prądu przemiennego o napięciu 80 V, zapewniające niezrównaną wydajność w najtrudniejszych zastosowaniach wymagających pracy w trybie ciągłym. Regeneracyjne obniżanie platformy oraz pojemność akumulatora do 72 kWh zapewnia wózkom o udźwigach 1,0 t, 1,25 t i 1,5 t zapas energii na najdłuższe zmiany.

Udźwig 1000 - 1500 kg
Wysokość podnoszenia 17145 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 15800 mm
Akumulator 80 V / 465 - 930 Ah

Napęd serii TSP

WYDAJNOŚĆ ENERGETYCZNA

System Regen Lower firmy Crown, należący do standardowego wyposażenia wózków serii TSP 6500 oraz TSP 7000 wychwytuje utraconą energię i zwraca ją do akumulatora. To oznacza rzadsze wymiany akumulatorów, dłuższe zmiany i niższe koszty. To jak 15% bonus do każdego ładowania.

Podczas obniżania ciężar podestu oraz ładunku wymusza przepływ powrotny oleju hydraulicznego przez pompę przed jego powrotem do zbiornika. To powoduje napędzanie silnika w przeciwnym kierunku, generując moc elektryczną, kierowaną z powrotem do akumulatora.


Seria TSP w akcji

Sterowanie serii TSP

PŁYNNOŚĆ I PRECYZJA

Precyzja jest niezwykle ważna podczas przenoszenia palet na wysokości sześciu poziomów nad podłogą. To dlatego Crown daje operatorom do dyspozycji intuicyjne, scalone elementy sterujące, które zapewniają niezwykle precyzyjne sterowanie tam, gdzie jest ono niezbędne. A ponieważ elementy sterujące poruszają się wraz z siedzeniem, obsługa jest płynna i komfortowa, niezależnie od pozycji wybranej przez operatora.

Wielofunkcyjne elementy sterujące

Podczas wykonywania manewrów poza korytarzami roboczymi innowacyjny dyszel sterujący — kolejne unikalne rozwiązanie firmy Crown — można obsługiwać za pomocą palca lub przy użyciu otwieranej gałki sterującej.

Zaprojektowane przez firmę Crown wielofunkcyjne elementy sterujące, oferujące unikalne połączenie wszystkich głównych funkcji, zwiększają wydajność dzięki intuicyjnej konstrukcji projektowanej przede wszystkim z myślą o operatorze.

Czujniki rąk w obydwu dźwigniach sterujących zapewniają prawidłową pozycję operatora, umożliwiającą bezpieczną obsługę wózka.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii TSP

PRZEJMIJ KONTROLĘ DZIĘKI WYJĄTKOWEJ ERGONOMII I KOMFORTOWI

Użytkownicy wózków podnośnikowych z podnoszoną kabiną operatora spędzają całą zmianę w kabinie. Aby mogli jak najlepiej wykorzystać każdą minutę, ich środowisko robocze musi być elastyczne, komfortowe i bezpieczne. W istocie operatorzy twierdzą, że wózki TSP firmy Crown to najbardziej zaawansowane na świecie wózki podnośnikowe.

Fotel operatora

Crown zapewnia operatorowi wyjątkową elastyczność i wygodę dzięki fotelowi MoveControl. Wbudowane elementy sterowania oraz możliwość pełnej regulacji wspomagają każdy ruch operatora.

UPROSZCZONE UTRZYMYWANIE WÓZKA W RUCHU

Wózki TSP firmy Crown wykorzystują zintegrowane technologie optymalizujące wydajność, pobór energii oraz czas utrzymania wózka w ruchu. Ponadto, dzięki zintegrowanym systemom sterowania Access 1 2 3® w całej gamie wózków Crown, technikom łatwo jest diagnozować, konserwować i naprawiać te wózki za pierwszym podejściem. Szybko.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii TSP

Najniższe całkowite koszty eksploatacji na godzinę

Wózki podnośnikowe z podnoszoną kabiną operatora to poważna inwestycja. Oczekuje się więc od nich sprawności i optymalnej wydajności bez przestojów. Z tego względu sprawdzona technologia, trwałość zapewniona przez stalowe wzmocnienia, łatwość dostępu oraz obsługi serwisowej stanowiły dla firmy Crown priorytety konstrukcyjne, które zapewnią klientom opłacalność takiej inwestycji.

Wszystko sprowadza się do masztu

Niepowtarzalny maszt MonoLift firmy Crown umożliwia przemieszczanie niespotykanych dotychczas ilości towaru na nowe, imponujące wysokości. Zapewnia to elastyczność gwarantującą optymalne rozmieszczenie każdej palety w magazynie.

Firma Crown już od dawna wie, że zastosowania wózków podnośnikowych z podnoszoną kabiną operatora pociągają za sobą poważne wyzwania techniczne: znaczne wysokości, ładunki z mocno przesuniętym środkiem ciężkości oraz podniesiony operator i podest roboczy przy manewrowaniu ładunkami w wąskich korytarzach roboczych, nieznacznie tylko szerszych niż sam wózek. Maszt Crown MonoLift spełnia te wymagania.

Trwałość i niezawodność konstrukcyjna

Na konstrukcję zamkniętą masztu MonoLift składają się ciężkie stalowe belki dwuteowe połączone ze sobą za pomocą masywnych poprzecznic, dzięki czemu skręcanie i kołysanie zostaje zredukowane do minimum. Ten typ konstrukcji wykorzystuje się w żurawiach wysięgnikowych o kilkakrotnie większej wysokości podnoszenia.

Płaskie maszty drabinowe nie są wstanie dorównać masztom Crown z zamkniętą konstrukcją ani pod względem wytrzymałości na skręcanie, ani sztywności. Ta sprawdzona konstrukcja nie wymaga stosowania belek stabilizujących powszechnych w innych wózkach podnośnikowych – Crown zapewnia najwyższą wydajność i stabilność wózków w tej klasie.

TRWAŁOŚĆ WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ

Jedno spojrzenie wystarczy, aby stwierdzić, że konstrukcja wózków TSP zapewnia długotrwałą niezawodność i ułatwiony dostęp. Solidność stali zapewnia niezawodność wózka przez długi czas, natomiast przemyślane rozmieszczenie podzespołów optymalizuje dostęp do nich oraz łatwość obsługi serwisowej. Konstrukcja wózków TSP firmy Crown umożliwia bezpośredni dostęp do poszczególnych podzespołów bez konieczności demontażu innych.

Praca bez przestojów

Stal – nie plastik – tam, gdzie ma to znaczenie. Solidne pokrywy stalowe, zabezpieczające kosztowne podzespoły wewnętrzne, aby zapewnić dłuższą żywotność wózka.

Oddzielenie układów elektrycznych i hydraulicznych umożliwia oddalenie oleju oraz ciepła od elementów elektronicznych, dzięki czemu osiągnięta została długotrwała niezawodność.

Łatwa obsługa, niewymagająca narzędzi. Pokrywę przednią, boczną i górną wózka TSP można szybko zdemontować bez użycia narzędzi.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii TSP

InfoLink®

Dostęp do precyzyjnych informacji dostarczanych w czasie rzeczywistym zwiększa wydajność i skuteczność wykonywanych czynności. InfoLink®, niezawodne bezprzewodowe rozwiązanie firmy Crown, zapewnia osobom podejmującym decyzje dostęp do intuicyjnych pulpitów zestawiających kluczowe dane statystyczne dotyczące operatora oraz floty, takie jak zużycie akumulatorów, historia uderzeń, wykorzystanie wózka, potrzeby serwisowe i inne.

Prowadzenie przewodowe

Zaprojektowany przez firmę Crown system prowadzenia przewodowego umożliwia automatyczne kierowanie wózkiem poprzez wykorzystywanie przewodów umieszczonych w posadzce.

Szyna prowadząca w korytarzu roboczym

Koła prowadzące w korytarzu roboczym zapewniają niezawodną wydajność w połączeniu z systemami prowadzenia szynowego firmy Crown, zaprojektowanymi w celu wyeliminowania częstych uderzeń w najbardziej wymagających zastosowaniach magazynowych. Gdy wózek znajduje się w korytarzu, układ elektroniczny automatycznie wyśrodkowuje układ kierowniczy. Alarm dźwiękowy informuje o wjeżdżaniu lub wyjeżdżaniu wózka z korytarza.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Zamknięta kabina

Opcjonalna przestronna kabina zapewnia komfortowe środowisko pracy w przypadku zastosowań w skrajnych temperaturach. Idealnie dopasowana kabina opcjonalna zapewnia również wyjątkowo szerokie pole widzenia oraz wygodę, które przyczyniają się do wzrostu wydajności pracy operatora przez cały czas trwania zmiany.

Zapytaj o serię TSP

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami