Crown

Seria SP 3500

Wózki z podnoszoną kabiną operatora

Powrót do listy

Przenieś kompletację zamówień na wyższy poziom

Seria SP 3500 jest efektem specjalistycznej wiedzy firmy Crown na temat kompletacji zamówień. Przy jej projektowaniu uwzględniono każdy etap tego procesu, co pozwoliło opracować kompletne rozwiązanie. Wózki z serii SP 3500 zostały stworzone z myślą o płynnym przechodzeniu od przenoszenia palet, poprzez pobieranie towarów z wysokich poziomów, po przewożenie, co umożliwia pracę ze znacznie większą wydajnością przez całą zmianę.

Firma Crown zyskuje przewagę nad innymi markami dzięki rozwiązaniom koncentrującym się na kluczowych czynnościach wykonywanych podczas kompletacji zamówień. Najważniejsze z nich to wszechstronny system sterowania Access 1 2 3®, inteligentny układ hamulcowy, konstrukcja LPS zapewniająca stabilność ładunku, wiodąca na rynku ergonomia i wiele innych. Marka Crown zapewnia wymierne wyniki dzięki poprawie wydajności i długofalowym oszczędnościom. Nikt inny nie przenosi całego procesu kompletacji zamówień na tak wysoki poziom.


Poszukiwanie optymalnej wydajności zaczyna się i kończy na serii SP 3500 firmy Crown.

Wyobraź sobie codzienną pracę na antresoli trzypiętrowego budynku. Łatwo zrozumieć, że w takich warunkach poczucie pewności ma ogromny wpływ na sprawność, bezpieczeństwo i ogólną wydajność realizacji zamówień. Dzięki rozwiązaniom, które współpracują z operatorem zarówno na poziomie podłogi, jak i na dużych wysokościach, wózki z serii SP 3500 firmy Crown pozwalają zbudować tę niezbędną pewność.

Poczucie pewności na wysokościach

Poznaj główne atuty

Serii SP 3500

Modele serii SP 3500

Crown SP 3511/21

Wózek SP 3511 wyposażony w stałe widły dowodzi swojej wartości dla operatora umożliwiając dostęp na wysokość 9,2 m. Doskonale nadaje się do podnoszenia masywnych, ponadwymiarowych elementów oraz w sytuacjach, kiedy w miejsce palet stosowane są rozszerzone platformy lub zasobniki do magazynowania. Stabilność oraz konstrukcja umożliwiająca podnoszenie towaru umożliwiają operatorowi realizację zadań załadunkowych szybko i pewnie. Ten model wyposażony jest w identyczny wysokowydajny napęd, platformę oraz maszt jak pozostałe wózki z naszej rodziny wózków elektrycznych wysokiego komisjonowania.

Udźwig 1250 kg
Wysokość podnoszenia 3455 - 9295 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 3620 - 9465 mm
Akumulator 24 V / 500 - 800 Ah
Crown SP 3512/22

Wózek elektryczny z ruchomymi widłami SP3512 umożliwia operatorowi dostosowywanie wysokości towaru redukując tym samym konieczność schylania się i sięgania do góry. Standardowe wyposażenie wózka umożliwia realizację większości zastosowań załadunkowych umożliwiając dostęp na wysokość do 9,6 m. Ten model wykorzystuje ten sam wysokowydajny napęd, platformę oraz maszt zastosowany w pozostałych wózkach z naszej rodziny wózków elektrycznych wysokiego komisjonowania.

Udźwig 1000 kg
Wysokość podnoszenia 4215 - 9600 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 3620 - 9005 mm
Akumulator 24 V / 500 - 800 Ah
Crown SP 3571

Urządzenie do kompletacji zamówień SP 3571 ze stałymi widłami zostało zaprojektowane dla specjalistycznych wózków do kompletacji zamówień lub akcesoriów podnoszących. Model ten ma czteropunktowe zawieszenie z wysuwanymi wysięgnikami, umożliwiając większe obciążenie szczątkowe i udostępniając operatorowi wysokości do 9,2 m.

Udźwig 1250 kg
Wysokość podnoszenia 5335 - 9295 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 5500 - 9460 mm
Akumulator 24 V / 500 - 800 Ah
Crown SP 3581

Urządzenie do kompletacji zamówień SP 3581 ze stałymi widłami zostało zaprojektowane do ładunków o długości do 2,4 metrów. Obejmuje czteropunktowe zawieszenie z wysuwanymi wysięgnikami, umożliwiając większe obciążenie szczątkowe i udostępniając operatorowi wysokości do 9,2m.

Udźwig 625 kg
Wysokość podnoszenia 5335 - 9295 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 5500 - 9460 mm
Akumulator 24 V / 500 - 800 Ah

Napęd serii SP 3500

Układ hamulcowy

W wielu wózkach do kompletacji zamówień nagłe zatrzymania podczas hamowania na dużych wysokościach, powodujące utratę równowagi przez operatora i ładunek, mogą zachwiać poczuciem pewności pracownika. Opatentowany przez firmę Crown inteligentny układ hamulcowy (IBS), łączący hamowanie silnikiem z hamowaniem ciernym, pozwala unikać takich sytuacji

Optymalna siła hamowania

Wszechstronny system sterowania Access 1 2 3® nieustannie monitoruje wysokość podniesienia podestu oraz inne parametry pracy, automatycznie dostosowując do nich siłę hamowania. Gdy podest znajduje się na większych wysokościach i tym samym prędkość jest automatycznie zredukowana, stosowana jest mniejsza siła hamowania. Optymalne dostosowanie hamowania do aktualnej wysokości daje operatorowi poczucie pewności oraz lepszą kontrolę, zapobiegając gwałtownym zatrzymaniom i ograniczając kołysanie się podestu.

Stosowana siła hamowania zależy od wysokości podniesienia, prędkości i kierunku jazdy oraz innych parametrów pracy.


Sterowanie serii SP 3500

Układ elementów sterujących

Układ elementów sterujących opiera się na sprawdzonych zasadach ergonomii, potwierdzonych przez tysiące zadowolonych użytkowników. Konstrukcja stanowiska operatora zapewnia pracownikowi cztery pewne punkty kontaktu z wózkiem, co podczas pracy w pozycji stojącej stanowi niezwykle ważny aspekt. Na wyświetlaczu informacyjnym wyświetlane są najistotniejsze informacje o stanie pojazdu, takie jak parametry pracy wózka, wskaźnik pozycji kierownicy, kody zdarzeń i kody serwisowe, wskaźnik rozładowania akumulatora oraz stan prowadzenia indukcyjnego.

Wspomaganie układu kierowniczego

Płynną, precyzyjną obsługę przy minimalnym wysiłku operatorzy zawdzięczają elektronicznemu wspomaganiu układu kierowniczego, stanowiącego standardowe wyposażenie wszystkich modeli z serii SP 3500. Pracownicy cenią również pojemne schowki oraz opcjonalne, wygodne mocowania przeznaczone na terminale radiowe i skanery.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii SP 3500

Doskonała widoczność

Jednym z podstawowych ulepszeń osiągniętych w wózkach z tej serii jest znakomita widoczność. Okno podestu zapewnia doskonały widok zarówno przez, jak i wokół masztu. Jego duża powierzchnia ułatwia obserwowanie miejsc pobierania towarów i przecinających się korytarzy. Dzięki konstrukcji masztu z prześwitem widoczność nie jest ograniczana nawet podczas pracy na mniejszych wysokościach, co przyczynia się do szybszego i wygodniejszego wykonywania zadań oraz ułatwia operatorom zlokalizowanie potrzebnych towarów przed sięgnięciem po nie.

Pewność i swoboda ruchu

Obszerny podest daje pracownikowi większą swobodę ruchu. Umieszczone na nim bramki, zintegrowane z systemem sterowania wózka, chronią operatora, a gdy nie są potrzebne, można je łatwo otworzyć. Wysokiej klasy mata podłogowa redukująca zmęczenie została opracowana przez firmę Crown w wyniku wszechstronnych analiz ergonomii. Zmniejsza ona skutki wibracji i zmęczenie związane z pozycją stojącą, poprawiając jednocześnie stabilność operatora.

Cztery punkty pewnego kontaktu z wózkiem, z prawą dłonią na nieruchomym uchwycie, poprawiają stabilność pozycji operatora oraz zwiększają poczucie pewności na wysokościach.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii SP 3500

Konstrukcja LPS

Operatorzy szybko dostrzegają przewagę wózków z serii Crown SP 3500 nad innymi, wynikającą z ich stabilności. Kluczem do tak pewnych podstaw tych modeli jest opracowana przez firmę Crown konstrukcja LPS zapewniająca stabilność ładunku. Powoduje ona równomierny rozkład sił oddziaływania ładunku od podestu, poprzez ramę, jednostkę zasilania i układ napędowy, aż po podłoże.

W przeciwieństwie do innych wózków przeznaczonych do kompletacji zamówień, których jednostki zasilania są w dużej mierze zbudowane z plastiku, w modelach z serii SP 3500 obrzeże, drzwiczki i pokrywę akumulatora wykonano z grubej stali. Uzyskana w ten sposób dodatkowa masa w połączeniu z wytrzymałym masztem sprawia, że wózki te pozwalają na obsługę znacznie cięższych ładunków na wysokościach, oraz wpływa na ponadprzeciętną stabilność.

Nie mające sobie równych stabilność i komfort pracy na wysokościach są wynikiem zastosowania opracowanej przez firmę Crown konstrukcji LPS zapewniającej stabilność ładunku.

Spód jednostki zasilania

Na spodzie jednostki zasilania znajdują się masywne elementy usztywniające, gruba stalowa blacha oraz wymienne płozy mocowane śrubami. Podwójne rolki wideł należą do standardowego wyposażenia wszystkich modeli.

Konstrukcja masztu

Maszt zastosowany w wózkach z serii SP 3500 zapewnia niezachwianą stabilność oraz amortyzację ruchu, dając pracownikowi doskonałe poczucie pewności na wysokościach. Grube i szerokie zewnętrzne belki ceownikowe oraz wewnętrzne belki dwuteowe gwarantują znakomitą stabilność podestu operatorskiego w kierunku przód-tył. Ceowniki i dwuteowniki są ze sobą połączone masywnymi poprzecznicami, które redukują skręty i kołysanie masztu. Pionowe wzmocnienia masztu stanowią usztywnienie dla zewnętrznych szyn, minimalizując boczne ruchy podestu.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii SP 3500

Elementy sterujące od strony ładunku

Seria SP 3500 obejmuje różnorodne opcje podestów, które można dobrać do wymogów konkretnego środowiska pracy. W niektórych zastosowaniach wydajność można zwiększyć, decydując się na wersję z elementami sterującymi od strony ładunku.

Prowadzenie indukcyjne

Elementy systemu prowadzenia indukcyjnego – zespół sterownika liniowego i czujniki wózka.

Prowadnice szynowe

Stosowanie podnośnika w połączeniu z prowadnicami szynowymi oferuje liczne korzyści związane z oszczędnością czasu i obniżeniem kosztów użytkowania.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Zapytaj o serię SP 3500

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami