Crown

Seria SH/SHR 5500

Wózki podnośnikowe z operatorem pieszym

Powrót do listy

Zyskaj przestrzeń

Wózki podnośnikowe z serii SHR 5500 umożliwiają szybkie i wydajne podnoszenie, układanie oraz przemieszczanie towaru, narzędzi i sprzętu. Te uniwersalne pojazdy zapewniają wyjątkową wydajność w każdej branży wymagającej większej przestrzeni, lepszego zarządzania zapasami i obniżenia kosztów eksploatacji. Dzięki rozwiązaniom firmy Crown możliwe jest manewrowanie na niewielkiej przestrzeni i składowanie ładunków nawet na wysokości 4,5 m, co pozwala zaoszczędzić miejsce i poprawić sprawność wyszukiwania produktów. Kolejnym atutem wózków z tej serii jest bezpieczeństwo – bez względu na to, czy są one używane do ładowania ciężarówek, jako mobilne stanowiska pracy czy do standardowego składowania produktów. Ponieważ wózki firmy Crown są projektowane i produkowane w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności przy możliwie najniższym koszcie eksploatacji, użytkownicy mogą liczyć na długotrwałe korzyści. Wózki podnośnikowe z serii SHR 5500 pomagają w sprawniejszym rozwoju działalności przy jednoczesnych oszczędnościach czasu, pracy i kosztów.


Jak skutecznie wykorzystujesz przestrzeń?

Wiele firm zaczyna doceniać liczne korzyści, jakie niosą ze sobą wózki z serii SHR 5500 natychmiast po poddaniu ich próbie. Wtedy przekonują się o ich wyjątkowej elastyczności, gwarantującej sprostanie codziennym wyzwaniom.

Wózki podnośnikowe z serii SHR 5500 zapewniają niezbędną elastyczność zastosowań. Stanowią one doskonałe rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni roboczej, zróżnicowanych rozmiarów palet, wysoko położonych ładunków oraz wielu innych, różnorodnych wyzwań.

Poznaj główne atuty

Serii SH/SHR 5500

Modele serii SH/SHR 5500

Crown SH 5500

Seria SHR 5500 łączy w sobie zalety manewrowe wózka dyszlowego z masztem, z elastycznością zastosowań wózka z przeciwwagą. System trakcji SHR 5500 AC, wysoko wydajny maszt, a także mechanizm wysięgnika z pantografem zaprojektowano, aby umożliwić bardziej sprawną obsługę i umiejscowienie ładunku. Elektroniczne wspomaganie sterowania obniża ilość wysiłku fizycznego koniecznego do przemieszczania ładunków, tym samym zmniejszając zmęczenie operatora. Funkcja obejścia hamowania pozwala operatorom ostrożnie przemieszczać wózek w wyjątkowo ciasnych przestrzeniach.

Udźwig 1800 kg
Wysokość podnoszenia 4875 mm
Akumulator 24 V / 225 - 525 Ah
Crown SHR 5500

Seria SHR 5500 łączy w sobie zalety manewrowe wózka dyszlowego z masztem, z elastycznością zastosowań wózka z przeciwwagą. System trakcji SHR 5500 AC, wysoko wydajny maszt, a także mechanizm wysięgnika z pantografem zaprojektowano, aby umożliwić bardziej sprawną obsługę i umiejscowienie ładunku. Elektroniczne wspomaganie sterowania obniża ilość wysiłku fizycznego koniecznego do przemieszczania ładunków, tym samym zmniejszając zmęczenie operatora. Funkcja obejścia hamowania pozwala operatorom ostrożnie przemieszczać wózek w wyjątkowo ciasnych przestrzeniach.

Udźwig 1100 - 1600 kg
Wysokość podnoszenia 4875 mm
Akumulator 24 V / 225 - 525 Ah

Napęd serii SH/SHR 5500

Jednostka napędowa

Silnik trakcyjny prądu zmiennego połączony z wysoko wydajną przekładnią, zapewnia ciche działanie i olbrzymią wydajność. Regeneracyjne hamowanie silnikiem jest aktywowane podczas zjazdu, hamowania przeciwprądowego lub gdy położenie dyszla sterowania kierunkowego jest neutralne. Hamulec elektromagnetyczny zamontowany na wierzchu silnika napędu służy jako hamulec postojowy i jest załączany gdy dźwignia przechodzi ze strefy działania do strefy hamowania podczas działania wózka.


Sterowanie serii SH/SHR 5500

Elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego

Elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego minimalizuje wysiłek operatora wymagany podczas obsługi ciężkich ładunków. Opatentowana funkcja obejścia hamowania umożliwia podniesienie dyszla sterującego do niemal pionowego położenia, co pozwala na manewrowanie w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Kolejne ułatwienie manewrowania wynika z zastosowania centralnie zamontowanego uchwytu X10® , który zapewnia dostęp do wszystkich elementów sterujących z obu stron jednostki zasilania. Dzięki temu operator lepiej widzi palety, wysięgniki i zęby wideł. Zapewniający doskonałą widoczność maszt wózków z serii SHR 5500, z praktycznie rozmieszczonymi elementami hydraulicznymi i cylindrami podnośników, nie przesłania operatorowi pola widzenia.

Dźwignia sterowania X10®

Nagrodzone rozwiązanie dźwigni X10® umożliwia skręcanie po łuku o krótkim promieniu przy niewielkim wysiłku. Wszystkie przyciski sterowania wózkiem mogą być obsługiwane dowolną ręką przy minimalnym zakresie ruchu dłoni i nadgarstka. Przyciski sygnalizacji dźwiękowej są wbudowane w rękojeść. Ergonomiczna manetka motylkowa ruchu naprzód/wstecz umożliwia precyzyjne manewrowanie.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii SH/SHR 5500

System sterowania Access 1 2 3®

Wszystkie systemy zastosowane w pojazdach z serii SHR 5500 współpracują ze sobą, upraszczając obsługę, zwiększając bezpieczeństwo i zapewniając najlepszą wydajność. Opatentowana technologia umożliwia bezpieczną i niezawodną pracę oraz skuteczną diagnostykę. W połączeniu z elektronicznym systemem wspomagania układu kierowniczego oraz układem AC trakcji, technologia Access 1 2 3® zapewnia operatorowi wygodną i łatwą pracę.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii SH/SHR 5500

Mechanizm wysięgnikowy

Mechanizm wysięgnikowy zastosowany w serii SHR 5500 łączy w sobie zalety wózków typu straddle i wózków z przeciwwagą, co czyni go jeszcze bardziej uniwersalnym. Skonstruowano go w sposób umożliwiający obsługę palet o różnych rozmiarach, a także palet składowanych na ziemi, w przypadku których przestrzeń pomiędzy ładunkami może być bardzo mała. Wózki z tej serii umożliwiają także sięganie ponad przeszkodami, bez konieczności ich przesuwania. Ponadto wiele firm wykorzystuje pojazdy z serii SHR 5500 do obsługi ciężarówek z wyładunkiem bocznym.

Stały stelaż z nastawnymi widłami

Stały stelaż z nastawnymi widłami można fabrycznie ustawić do obsługi wielu różnych ładunków. Mechanizm wysięgnika z pantografem zapewnia manewrowość wózka dyszlowego z masztem i elastyczność wózka z przeciwwagą.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii SH/SHR 5500

Karetka

Umieszczanie palet na wysokości jest łatwiejsze również dzięki niezasłaniającej widoku karetce wysięgnika.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Przystosowanie do pracy w chłodniach

Zapewnia wydajność i ciągłość podczas pracy w chłodniach o temperaturze roboczej wynoszącej nawet –30°C.

Opcjonalne koła obciążone

Koła o zwiększonej średnicy 265 mm ułatwiają manewrowanie przy przeszkodach.

Zapytaj o serię SH/SHR 5500

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami