Crown

Seria RT 4000

Wózki paletowe

Powrót do listy

Idealny współpracownik - z doku na regał

We wszystkich modelach, zarówno z operatorem stojącym, jak i siedzącym, można bez trudu dostrzec, jak bardzo dbałość o operatora zwiększa bezawaryjność wózka, produktywność oraz bezpieczeństwo, jednocześnie redukując koszty. Zaokrąglone narożniki pomagają zapobiegać zahaczaniu wózka o inne obiekty i unikać uszkodzeń. Wyższa pozycja operatora oznacza dokładniejszą widoczność i bezpieczniejsze manewrowanie. Ponadto kompaktowy i ergonomiczny przedział operatora zapewnia lepszy widok we wszystkich kierunkach.

Wózek paletowy z operatorem stojącym RT 4020 został zaprojektowany z myślą o znacznej poprawie zwrotności, szybkości reakcji, niezawodności i bezpieczeństwa. Skrupulatnie przeanalizowano i przetestowano każdy punkt interakcji operatora z wózkiem, aby stworzyć jak najlepsze narzędzie do pracy.


Firma Crown stworzyła serię RT 4000, aby zoptymalizować wydajność pracy. Podstawą do osiągnięcia tego celu jest solidny, wytrzymały i niezawodny wózek. Wszystkie zastosowane rozwiązania nie pozostawiają wątpliwości, że projektanci skoncentrowali się na operatorze. Ochrona i wspomaganie pracy operatora jest bowiem wyrazem troski o powodzenie firmy.

Głównym założeniem stojącym za projektami firmy Crown jest pomoc w szybszym, sprawniejszym i bezpieczniejszym wykonywaniu pracy. Solidna i niezawodna seria RT 4000 dodaje operatorom pewności podczas realizacji zadań. Efektywność poprawiają także łatwość i wygoda wsiadania oraz możliwość doboru optymalnej pozycji przez każdego operatora. Intuicyjne elementy sterujące zapewniają płynną obsługę i szybkie reagowanie. Zatem to w projekcie wózka tkwi źródło większej wydajności i bezpieczeństwa.

Wydajność zależy od wielu czynników. Dlatego seria RT 4000 oferuje wózki z operatorem siedzącym lub stojącym, zapewniające znakomitą zwrotność i widoczność, a także zaawansowane rozwiązania umożliwiające dopasowanie do indywidualnych potrzeb operatora i miejsca pracy.

Modele serii RT 4000

Crown RT 4020

Elektryczny wózek z operatorem stojącym.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 211 mm
Akumulator 24 V / 375 - 465 Ah
Crown RT 4040

Elektryczny wózek z operatorem siedzącym.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 211 mm
Akumulator 24 V / 465 - 620 Ah

Napęd serii RT 4000

Jendostka napędowa

Seria RT 4000 czerpie z bogatego doświadczenia w zakresie projektowania i konstrukcji, z którego słynie firma Crown. Zastosowano w niej najlepsze w swojej klasie główne podzespoły, sprawdzone w naszych wózkach do kompletacji zamówień i wózkach paletowych.

Silniki Crown zostały zaprojektowane i skonstruowane z myślą o dłuższej pracy, lepszym chłodzeniu i najbardziej wymagających zastosowaniach.


Seria RT 4000 w akcji

Sterowanie serii RT 4000

Wygodne sterowanie

Elementy sterujące są projektowane i testowane pod kątem najwyższej trwałości w najtrudniejszych zastosowaniach. Kierownica z gałką została zaprojektowana i umiejscowiona z myślą o zminimalizowaniu obciążeń barku i ramienia podczas najbardziej wymagających zadań.

Idealne miejsce do pracy

Kontrola trakcji i podnoszenia / opuszczania przebiega intuicyjnie dzięki ułożeniu elementów sterujących odpowiednio do obieranego kierunku. Elektroniczny układ kierowniczy zapewnia znakomitą zwrotność i szybkość reakcji. Dostępny jest w konfiguracji prawo i leworęcznej. Miękkie piankowe wykończenie zaprojektowane z myślą o różnych gabarytach operatorów, zwiększa komfort pracy, w szczególności podczas wychylania się do tyłu w celu uzyskania lepszej widoczności. Hamulec reagujący na zwolnienie pedału powoduje natychmiastowe hamowanie w chwili zdjęcia stopy z pedału. Amortyzowana podłoga i koła samonastawne z dociskiem sprężynowym zmniejszają wstrząsy na płytach doków i nierównych podłożach, zapewniając najlepszy w swojej klasie komfort jazdy. Opatentowany wyłącznik bezpieczeństwa Entry Bar zatrzymuje wózek, gdy tylko operator umieści stopę poza jego obrębem.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii RT 4000

Wygodne miejsce do pracy

Płyta podłogi z regulacją wysokości (obsługa za pomocą przycisku) oraz kilka opcji regulacji fotela umożliwiają każdemu operatorowi wózka RT w wersji siedzącej dobór optymalnej pozycji.

Podłoga z regulacją wysokości w zakresie 60 mm pozwala każdemu operatorowi dobrać najwygodniejsze ustawienie. Niski stopień ułatwia wsiadanie i wysiadanie, zmniejszając wysiłek operatora i dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo.

Opracie i wytrzymały, ergonomiczny fotel

Wykończenie oparcia w wózku RT z operatorem stojącym zwiększa produktywność i bezpieczeństwo, zapewniając kierowcy elastyczność oraz możliwość przyjęcia optymalnej pozycji. Dzięki temu może on sterować wózkiem i obserwować otoczenie ładunku oraz całego pojazdu podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach.

Wytrzymały ergonomiczny fotel umożliwia łatwą regulację, dzięki czemu można dobrać ustawienie odpowiednie do masy i długości nóg operatora.

Fotel w wózku RT z operatorem siedzącym umożliwia regulację masy w zakresie od 50 do 120 kg oraz ustawienia przód/tył w zakresie 195 mm, zapewniając kierowcy optymalną kontrolę i pozycję.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii RT 4000

Wzmocnione widły

Wzmocnione widły wykonane z jednego kawałka stali o dużej wytrzymałości wyposażono w regulowany układ cięgłowy, eliminujący siły krytyczne i zapewniający lepszą ochronę podczas jazdy po nierównym terenie i płytach doków.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii RT 4000

Akcesoria Work Assist™

Opcjonalne akcesoria Work Assist™ dodatkowo poprawiają produktywność i wydajność pracy. Do wyboru są uchwyty na napoje, podkładki z klipsem, kieszenie na drobiazgi i wiele innych.

Wbudowany prostownik

Dzięki wbudowanej ładowarce, akumulator można ładować w dowolnym miejscu, korzystając z tradycyjnego gniazdka elektrycznego.

Konstrukcja komory akumulatora

Konstrukcja komory akumulatora ułatwia wysuwanie akumulatora z boku w celu szybkiej wymiany.

Zapytaj o serię RT 4000

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami