Crown

Seria RR/RD 5700

Wózki wysokiego składowania

Powrót do listy

Innowacyjność pracująca dla ciebie

Poprawiona produktywność oraz wykorzystanie przestrzeni to dwie zalety oferowane przez wózki nożycowe firmy Crown z serii RR 5700. Zaawansowana technologia systemów, wielozadaniowe urządzenia sterownicze oraz zmienna pozycja boczna zapewniają najwyższą wydajność operatora i wózka. Zaprojektowane przez firmę Crown silniki prądu zmiennego oraz inteligentne urządzenia sterownicze dostarczają moc wymaganą przez operatora zapewniając jednocześnie wydajność energetyczną minimalizującą koszty. Modele klasy S zostały zaprojektowane do najbardziej wymagających zastosowań. Zapewniają zwiększone prędkości jazdy oraz podnoszenia. Unikalna przestrzeń robocza umożliwia operatorowi siedzenie, pochylanie się lub stanie zapewniając maksymalną elastyczność działania.

Oszczędzanie przestrzeni

Wózki wysokiego składowania z serii RD 5700 umożliwiają zagęszczenie magazynowania, poprawiają przepływ oraz wydajność pracy operatorów. Podwójny zasięg pozycjonowania palet może zwiększyć gęstość pozycjonowania palet do 50% przez eliminowanie co drugiej alejki.


Wystarczy wejść do przedziału operatora, aby się przekonać, że został zaprojektowany w sposób łączący w sobie wydajność, bezpieczeństwo i doskonałe osiągi.

W połączeniu z komfortową opracowaną przez firmę Crown konstrukcją wózka, pozwalającą kierowcy na przyjmowanie różnych bocznych pozycji roboczych, uchwyt ten przyczynia się do zwiększenia stabilności operatora i dostosowania pozycji do zadania. Płyta podłogowa ma właściwości amortyzujące, a specjalna mata podnosi komfort użytkowania. Wyściełane powierzchnie, podłokietnik oraz przełącznik bezpieczeństwa paska wejściowego ułatwiają operatorowi obranie odpowiedniej i bezpiecznej pozycji roboczej.

 

A gdyby wózek sam wiedział, kiedy zmieniają się warunki, i pomagał operatorowi? Właśnie takiego inteligentnego, zoptymalizowanego sterowania można oczekiwać od pojazdów serii RR/RD 5700.

Poznaj główne atuty

Serii RR/RD 5700

Modele serii RR/RD 5700

Crown RR 5725

Seria RR to wózki wysokiego składowania z operatorem stojącym. Przeznaczone do pracy w wąskich przejściach umożliwiają zagęszczenie magazynowania, ułatwiają pracę i pomagają operatorom pracować bardziej wydajnie.

Udźwig 1600 - 2000 kg
Długość bez wideł 1300 - 1455 mm
Wysokość podnoszenia 10160 mm
Akumulator 36 V / 750 - 900 Ah
Crown RD 5725

Seria RD to wózki wysokiego składowania z operatorem stojącym i pantografem do głębokiego składowania, który umożliwia składowanie palet w drugim rzędzie regałów magazynowych.

Udźwig 1450 kg
Długość bez wideł 1474 - 1585 mm
Wysokość podnoszenia 10160 mm
Akumulator 36 V / 750 - 900 Ah
Crown RR 5795S

Model "S" serii RR oferuje te same zalety, co standardowy wózek serii RR, dodatkowo dzięki regulowanemu siedzisku i oparciu umożliwia operatorom wybór pozycji pracy - na siedząco, lub na stojąco.

Udźwig 2000 kg
Długość bez wideł 1395 - 1625 mm
Wysokość podnoszenia 11225 mm
Akumulator 36 V / 750 - 1000 Ah
Crown RD 5795S

Model "S" serii RD oferuje te same zalety, co standardowy wózek serii RD, regulowane siedzisko i oparcie zapewniają wygodne i wydajne operowanie w przedziale operatora.

Udźwig 1450 kg
Długość bez wideł 1525 - 1757 mm
Wysokość podnoszenia 11225 mm
Akumulator 36 V / 750 - 1000 Ah

Napęd serii RR/RD 5700

Jednostka napędowa

System trakcyjny prądu zmiennego firmy Crown to system kontroli trakcji działający na zasadzie zamkniętej pętli, który utrzymuje maksymalną prędkość niezależnie od poziomu naładowania baterii. Zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Crown silnik prądu zmiennego, sterownik oraz jednostka napędowa są przeznaczone przede wszystkim dla wózków widłowych. Zapewnia to lepsze przyśpieszenia oraz hamowanie przeciwprądowe poprawiające produktywność.


Sterowanie serii RR/RD 5700

Precyzyjne sterowanie

Operatorzy od razu docenią bardzo szybko reagujące elementy sterowania. Na początek wielofunkcyjny uchwyt sterujący, pozwalający na manewrowanie wózkiem przy jednoczesnym podnoszeniu i sięganiu po ładunki. Jednak zoptymalizowane sterowanie to coś znacznie więcej. W wózkach firmy Crown zastosowano inteligentną technologię bezustannie analizującą dynamikę wózka i optymalizującą jego pracę. Obejmuje to optymalizację prędkości i hamowania w zależności od obciążenia i wysokości wideł, poślizgu kół, kierunku jazdy oraz innych warunków roboczych, dzięki której zawsze utrzymywana jest maksymalna dozwolona prędkość jazdy dla bieżącego obciążenia.

Elektryczny układ kierowniczy

Wyjątkowa technologia firmy Crown umożliwia także dostosowanie prędkości jazdy na zakrętach, sterowanie prędkością na pochyłym podłożu oraz utrzymanie wózka nieruchomo na pochyłościach. Wszystko to dzieje się automatycznie i błyskawicznie. Na tym właśnie polega zoptymalizowana kontrola. Elektryczny układ kierowniczy zapewnia operatorowi kontrolę, dzięki czemu może on skoncentrować się na swojej pracy.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii RR/RD 5700

Bezpieczeństwo i wygoda operatora

Regulowana pozycja boczna operatora zapewnia maksymalną efektywność oraz widoczność do przodu i do tyłu podczas jazdy oraz załadunku. Większa kabina operatora w wózkach klasy S zwiększają powierzchnię przestrzeni roboczej umożliwiając przyjęcie wygodniejszej pozycji. Operatorzy mogą siedzieć, pochylić się lub stać. Zawieszona płyta podłogowa zmniejsza wstrząsy i wibracje oraz poprawia wydajność pracy podczas przejeżdżania nad złączami kompensacyjnymi lub po nierównym podłożu. Mata podłogowa Premium zapewnia wyjątkowy komfort. Wyjątkowa barierka zagradzająca wejście dla operatora ułatwia utrzymywanie odpowiedniej pozycji poprawiając tym samym bezpieczeństwo użytkowania wózka.

System Access 1 2 3®

Gdy w grę wchodzi wydajność, nie ma miejsca na dodatkowe manewry. Najnowsze, innowacyjne rozwiązania firmy Crown zapewniają operatorom niezrównaną kontrolę. Któż nie chciałby wyeliminować problemu ślizgania się kół i utraty kontroli nad wózkiem? Takie sytuacje zwiększają ryzyko wypadku i uszkodzenia produktu. Ponadto operator traci pewność, a opony szybciej się zużywają. Wózki z serii RR/RD 5700 mają wszystko, czego potrzeba, aby zwiększyć kontrolę, podnieść wydajność i wydłużyć żywotność ogumienia – nawet na mokrych, śliskich lub zapylonych nawierzchniach.

System kontroli trakcji OnTrac™

Stworzony przez firmę Crown unikalny system kontroli trakcji OnTrac™ zapobiegający poślizgom (trwa przyznawanie patentu) znacznie zmniejsza obroty kół podczas przyspieszania i hamowania. Jest to możliwe dzięki technologii Access 1 2 3® oraz danym gromadzonym w systemie. Czujniki monitorują prędkość silnika, obroty kół, kierunek jazdy itp. Sterownik systemu Access 1 2 3® błyskawicznie analizuje dane i zmniejsza obracanie się kół w trakcie przyspieszania oraz zapobiega ich blokowaniu się podczas hamowania.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii RR/RD 5700

Podwozie

Podwozie składa się z grubej, stalowej ramy, karoserii oraz klapy jednostki zasilającej, które to elementy przyczyniają się do bardzo dużej stabilności, ochrony oraz wytrzymałości najwyższej w branży. Nisko-profilowe podwozie zapewnia nisko umieszczony środek ciężkości, co poprawia wydajność pracy na wysokości

Podwójny wysuw wideł z mechanizmem nożycowym

Podwójny wysuw wideł z mechanizmem nożycowym umożliwia lepsze wykorzystanie miejsca dzięki usunięciu co drugiego korytarza roboczego i zapewnieniu szerszych możliwości składowania palet, niż jest to możliwe w przypadku regałów o głębokości mieszczącej jedną paletę. Wózki z serii RD 5700, dzięki podwójnej długości wysuwu wideł, gwarantują osiągi umożliwiające sprostanie wymaganiom konkretnych zadań. Pozwalają one zwiększyć gęstość składowania, poprawić organizację pracy i podnieść wydajność pracy operatorów. Oprócz zagęszczenia przestrzeni składowania pojazdy z serii RD 5700 pomagają w obniżeniu kosztów poprzez podniesienie wydajności pracy operatorów. Umożliwiają to liczne ulepszenia w zakresie ergonomii, a także opcje dostosowane do konkretnych zastosowań. Opcje te obejmują wspomaganie ustawiania nachylenia, umożliwiające operatorowi wypoziomowanie wideł, nawet jeśli ich nie widzi, oraz funkcję wyboru wysokości półki, gwarantującą, że widły zatrzymają się dokładnie na żądanym poziomie.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii RR/RD 5700

Końcówki wysięgników mocowane śrubami

To rozwiązanie ułatwia wymianę kół i pozwala zaoszczędzić czas niezbędny na serwis materiałów eksploatacyjnych.

Kamera z kolorowym ekranem

Kolorowa kamera zamontowana na wewnętrznym maszcie, lub widelcu wraz z kolorowym monitorem oferują operatorowi lepszą widoczność, szczególnie przy dużych wysokościach podnoszenia.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Światła robocze na górnej osłonie operatora

Pozwalają doświetlić słabo oświetlone miejsca i ułatwić składowanie ładunku.

Monitor udźwigu

Monitor udźwigu pokazuje operatorowi przybliżoną masę ładunku i wskazuje na jaką wysokość taki ładunek może być podniesiony.

Szybki montaż kół

Szybki montaż kół wykorzystuje opatentowaną konstrukcję, która umożliwia technikowi wymienić koła w 2,5 minuty w porównaniu do 30-40 minut przy konkurencyjnych rozwiązaniach.

Funkcja wyboru wysokości półki

Funkcja wyboru wysokości półki za jednym dotknięciem pozwala operatorowi automatycznie zatrzymać widły na następnym zaprogramowanym poziomie regału poprzez naciśnięcie jednego przycisku, zarówno podczas podnoszenia, jak i obniżania wideł.

Opcja wspomagania ustawiania

Opcja wspomagania ustawiania nachylenia umożliwia wyrównanie wideł za pomocą prostego polecenia przekazanego z wielofunkcyjnego uchwytu sterującego.

Przystosowanie do pracy w chłodniach

Zapewnia wydajność i ciągłość podczas pracy w chłodniach o temperaturze roboczej wynoszącej nawet –30°C.

Zapytaj o serię RR/RD 5700

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami