Crown

Seria RC 5500

Wózki z przeciwwagą

Powrót do listy

Różnorodność osiągów

Wózki serii RC 5500 wyróżniają się w pracowitym środowisku – niezależnie od tego czy pracują w doku czy na platformie. Zaprojektowane są tak aby zapewnić operatorowi niezrównaną widoczność, najwyższą ergonomię oraz rewolucyjny system kontroli jazdy. Produkowany wyłącznie przez firmę Crown system zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™ eliminuje większość wstrząsów oraz wibracji na które narażeni są operatorzy podczas codziennej pracy. W rzeczywistości większość wózków o siedzącej pozycji operatora nie jest w stanie zapewnić takiej wygody jak wózki z serii RC 5500.


Wyróżniająca się wizja.

Kierownicy skwapliwie wykorzystują wszelkie okazje do zwiększenia elastyczności, zwrotności i wydajności w zakładach. W odpowiedzi na te tendencje 35 lat temu firma Crown opracowała wózek prowadzony w pozycji stojącej, który szybko zyskał opinię lidera rynku. Sposób działania firmy nie zmienił się do dziś. W oparciu o wizję, która koncentruje się na wyzwaniach praktycznych, seria RC 5500 została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższy komfort i ergonomię użytkowania, inteligentną technologię i innowacje.

Nieważne przed jakimi wyzwaniami stajesz. Teraz, dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom zastosowanym w serii RC 5500 możesz traktować te wyzwania jako możliwości.

Poznaj główne atuty

Serii RC 5500

Modele serii RC 5500

Crown RC 5500

Zaprojektowane są tak aby zapewnić operatorowi niezrównaną widzialność, najwyższą ergonomię oraz rewolucyjny system kontroli jazdy.

Udźwig 1500 kg - 1800 kg
Wysokość podnoszenia 3910 - 7010 mm
Zasilanie 36 V

Napęd serii RC 5500

Jednostka napędowa

Produkowany przez firmę Crown, kontrolowany niezależnie silnik prądu zmiennego oraz przekładnie planetarne zostały zaprojektowane specjalnie w celu minimalizacji hałasu oraz maksymalizacji wydajności.

Produkowany wyłącznie przez firmę Crown system hamowania e-GEN® wykorzystuję potężny moment obrotowy naszych silników elektrycznych prądu zmiennego tworząc beztarciowy system hamowania, eliminując potrzebę stosowania regulacji oraz inne elementy ulegające zużyciu.


Sterowanie serii RC 5500

Uchwyt sterujący

Wielozadaniowy uchwyt kontrolny upraszcza każde zadanie. Intuicyjność obsługi zmniejsza czas potrzebny na szkolenie. Wszystkie funkcje związane z jazdą oraz obsługą hydrauliki są zintegrowane w jednym wielozadaniowym uchwycie sterującym.

System sterowania Access 1 2 3®

Unikalny wszechstronny system sterowania Access 1 2 3® firmy Crown zapewnia bezpieczną, niezawodną i przodującą w branży wydajność oraz możliwości diagnostyczne wózka. System ten bezustannie monitoruje prędkość i kierunek jazdy, pozycję wideł, zakresy temperatur, poziomy pracy operatora, wybierane funkcje i inne parametry. Wykorzystując uzyskane dane, system natychmiast reaguje na zmieniające się warunki, aby zachować niezawodność i optymalne parametry pracy. Inteligentny układ hamulcowy e-GEN® umożliwia bezobsługowe i bezcierne hamowanie. Korzyści obejmują zmienne hamowanie w zależności od położenia pedału hamulca i stałą wydajność w całym okresie użytkowania wózka. Zapewniona jest także pełna integracja z systemem stabilizacji Intrinsic Stability System, umożliwiająca sterowanie prędkością w zależności od warunków roboczych.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii RC 5500

Widoczność

Boczna pozycja operatora zapewnia maksymalną widzialność w każdym kierunku jazdy. Nie zakłócający pola widzenia maszt oraz nisko-profilowe podwozie o specjalnie zaprojektowanym kształcie umożliwiają operatorowi bezproblemowy widok na końcówki wideł, prawe koło jezdne oraz obszar dookoła wózka zapewniając doskonałą widoczność poprawiającą bezpieczeństwo oraz zmniejszającą prawdopodobieństwo uszkodzeń.

Bezpieczeństwo i wygoda operatora

System zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™ firmy Crown w znaczący sposób poprawia wydajność pracy poprzez poprawę wygody i zmniejszenia zmęczenia związanego ze wstrząsami i wibracjami powodowanymi przez jazdę po złączach kompensacyjnych, płytach nawierzchni doku czy nierównych podłożach. System dopasowywania wagi pozwala operatorowi dopasować ustawienia zawieszenia w celu uzyskania optymalnej kontroli. Podnóżek zapewnia wygodną pozycję podczas zadań wykonywanych na postoju stanowiąc uzupełnienie największej płyty podłogowej w swojej klasie. Wyjątkowa barierka zagradzająca wejście dla operatora ułatwia utrzymywanie odpowiedniej pozycji poprawiając tym samym bezpieczeństwo użytkowania wózka. Wszystkie elementy wykorzystywane przez operatora do obsługi wózka zostały zaprojektowane w celu maksymalizacji wygody i produktywności. Poziomy wydajności mogą być regulowane w celu spełnienia wymagań stawianych przez specyficzne zastosowanie czy umiejętności operatora.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii RC 5500

Podwozie

Niskoprofilowe podwozie o specjalnie dobranym kształcie zapewnia widoczność najlepszą w branży. Konfiguracja podwozia została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną wydajność na dużych wysokościach. Dostępne są różne rozmiary komory akumulatora, co umożliwia dopasowanie wózka do szerokiego zakresu różnorodnych zastosowań.

Zawieszenie FlexRide™

Wózki z operatorem stojącym firmy Crown zapewniają elastyczność i komfort, wymagane do zwiększenia wydajności. Do najważniejszych rozwiązań zaliczyć należy wygodne punkty oparcia z wyściełaniem amortyzującym wstrząsy, rewolucyjne zawieszenie FlexRide™, imponującą przestrzeń roboczą oraz łatwość wchodzenia na wózek i schodzenia z niego.

Zawieszenie FlexRide – zapewnia ochronę przed wstrząsami i wibracjami. Jest ono wyposażone w funkcję ustawienia obciążenia, która pozwala dostosować zawieszenie do operatorów o różnej wadze ciała.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii RC 5500

Regulowany podłokietnik

Regulowany podłokietnik zapewnia dodatkowe wsparcie dla ramienia podczas częstego manewrowania.

Pakiet super wydajność

Zapewnia dodatkowe chłodzenie, aby umożliwić dłuższą pracę, przy maksymalnej wydajności, szczególnie przydatne w przypadku wykonywania pracy przy ciężkich aplikacjach.

Światła robocze na górnej osłonie operatora

Pozwalają doświetlić słabo oświetlone miejsca i ułatwić składowanie ładunku.

Osprzęt dodatkowy

Nasza pełna gama osprzętu w tym push-pull, podwójny widelec i przesuw boczny etc. pozwala łatwiej i szybciej obchodzić się z różnorodnym towarem.

Poczwórny maszt

Składa się z trzech ruchomych profili masztowych oraz siłownika wolnego skoku.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Wąska krata ochronna

Wąska krata ochronna operatora, umożliwia operatorowi obsługę palet z regałów typu Drive-In.

Przystosowanie do pracy w chłodniach

Zapewnia wydajność i ciągłość podczas pracy w chłodniach o temperaturze roboczej wynoszącej nawet –30°C.

Zapytaj o serię RC 5500

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami