Crown

Seria PTH 50

Wózki paletowe

Powrót do listy

FUNKCJONALNE, SOLIDNE I NIEZAWODNE

Seria PTH 50 dysponuje siłą naszej reputacji. Firma Crown jest jednym z największych producentów elektrycznych wózków widłowych na świecie. Klienci cenią naszą markę za solidność, funkcjonalność i długotrwałą niezawodność oferowanych produktów.

Atutami tymi mogą się poszczycić również ręczne wózki paletowe z serii PTH 50, a nasza reputacja stanowi istotną część każdej spośród 1,5 miliona sztuk sprzedanych na całym świecie. Naszym celem jest konstruowanie wózków najwyższej jakości, z których klienci będą mogli czerpać prawdziwie długotrwałe korzyści.

Jesteśmy świadomi faktu, że dla wielu przedsiębiorców zakup ręcznych wózków paletowych stanowi pierwszy moment styczności z produktami marki Crown. Zależy nam na tym, aby był on pozytywny. Dlatego w standardowych wersjach wszystkich modeli zastosowaliśmy wiele rozwiązań, które przyczynią się do zwiększenia wydajności pracy operatorów.


Dłuższy czas eksploatacji

Przy konstruowaniu wózków z serii PTH firmie Crown zależało na możliwie jak największym ograniczeniu wymaganej konserwacji.

Dłuższą żywotność modele te zawdzięczają wytrzymałości i solidności ramy oraz mechanizmu podnoszącego, a także wysokiej jakości elementom kutym i spawanym.

W serii PTH firma Crown zastosowała wiele tulei i łożysk niewymagających uszczelniania ani smarowania, podczas gdy inni producenci montują smarowniczki. Pompa hydrauliczna użyta w tych modelach pozwala na pełne serwisowanie i naprawy. Wszystkie części umożliwiają ekonomiczną wymianę i są łatwo dostępne.

Poznaj główne atuty

Serii PTH 50

Modele serii PTH 50

Crown PTH 50

Niezawodność, mocna konstrukcja, łatwa obsługa i wyjątkowa manewrowość to cechy charakterystyczne produktów Serii PTH 50. Każda funkcja, począwszy od nośności (udźwig 2300 kg), po skuteczność działania i wysoki stopień użytkowalności, została zaprojektowana i wdrożona przez Crown w celu sprostania wyzwaniom środowiska pracy.

Udźwig 2300 kg
Wysokość podnoszenia 210 mm
Napęd Ręczny
Szerokość całkowita 450 - 685 mm
Długość wideł 795 - 1150 mm
Crown PTH 50S

Model PTH 50S oferuje niezwykłe możliwości w zakresie zwiększenia wydajności; może być używany zarówno jako ręczny wózek paletowy, stół magazynowy czy też stół warsztatowy. Ten obsługiwany ręcznie wózek paletowy o nożycowym mechanizmie podnoszenia zmniejsza zmęczenie operatora poprzez zredukowanie liczby niepotrzebnych skłonów i podnoszenia ciężkich ładunków.

Udźwig 1000 kg
Wysokość podnoszenia 800 mm
Napęd Ręczny
Szerokość całkowita 540 mm
Długość wideł 1150 mm
Crown PTH 50PS

Model PTH 50PS oferuje niezwykłe możliwości w zakresie zwiększenia wydajności; może być używany zarówno jako ręczny wózek paletowy, jako stół magazynowy lub też stół warsztatowy. Rozwiązanie sprawdzające się szczególnie w zastosowaniach wymagających częstej zmiany wysokości podnoszenia, elektrohydrauliczny napęd umożliwia szybką i cichą regulację wysokości jednym naciśnięciem przycisku.

Udźwig 1000 kg
Wysokość podnoszenia 800 mm
Napęd Ręczny / Elektryczny
Szerokość całkowita 540 mm
Długość wideł 1150 mm

Napęd serii PTH 50

Napęd

12-voltowy system podnośnikowy. Po rozładowaniu się baterii zachowuje funkcję ręcznego odnoszenia i opuszczania.


Sterowanie serii PTH 50

Pełnofukcyjny dyszel sterujący

Kilka ruchów dużym dyszlem sterującym wystarcza do osiągnięcia pełnej wysokości podnoszenia wynoszącej 127 mm. Wygodną dźwignię sterującą można ustawić w trzech pozycjach: podnoszenia, neutralnej i obniżania. Ustawienie neutralne powoduje zwolnienie przeciwciśnienia z pompy, umożliwiając swobodne poruszanie dyszlem. Niezależnie od obciążenia prędkość obniżania jest zawsze kontrolowana.

Dyszel jest wyposażony w mechanizm sprężynowy, który po zwolnieniu powoduje powrót do położenia pionowego. Grubość oraz kąt dyszla dobrano tak, aby zapewnić optymalną pozycję pracy, minimalizującą zmęczenie.

Lepsza kontrola

Zastosowanie przegubowych kół sterujących wpływa na zwiększenie trwałości i polepszenie kontroli nad przemieszczanym ładunkiem, szczególnie na nierównych płaszczyznach.

Sprawdzona niezawodność hydrauliki

Jednym z kluczowych elementów ręcznego wózka paletowego jest pompa hydrauliczna. Musi ona wytrzymać tysiące cykli podnoszenia i opuszczania wideł, a jednocześnie być łatwa i niedroga w naprawie.

Testy, którym firma Crown poddaje wózki z serii PTH 50, wykazują żywotność pompy równą co najmniej 600 000 cykli. Dzięki zastosowaniu zamkniętej konstrukcji pompy wyeliminowano elementy zwykle narażone na uszkodzenia, takie jak zawory czy dźwignie.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii PTH 50

Komfort Pracy

Wózek paletowy podnosi paletę typu Euro na wysokość do 800 mm w celu zwiększenia wydajności w powtarzających się działaniach przemieszczania ładunku.

Rozwiązanie typu Forks-over: widły osadzone nad wysięgnikowym mechanizmem nożycowym umożliwiają prowadzenie różnorodnych prac z wykorzystaniem palet Euro, koszy metalowych o co najmniej jednym otwieranym boku.

Łatwe wsuwanie i wysuwanie wideł

Rampa wyjściowa, rolka najazdowa oraz rolka wyjściowa zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałej eksploatacji i odporności na uderzenia. Odczuwalnym przez operatora efektem tych rozwiązań jest doskonała łatwość wsuwania i wysuwania wideł nawet wtedy, gdy paleta jest pusta.

Obniżony, 75-milimetrowy profil wideł umożliwia łatwy dostęp do trudnych lub uszkodzonych palet.

 

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii PTH 50

Wytrzymała rama

Solidna rama ze wzmocnieniem krzyżowym zapewnia niemającą sobie równych wytrzymałość i trwałość. W mechanizmie podnoszącym zastosowano elementy z kutej stali. Aby ułatwić przemieszczanie i zwiększyć kontrolę, wózki PTH wyposażono w duże, 180-milimetrowe koła sterujące.

Koła zamontowane przegubowo

Zarówno koła sterujące, jak i obciążone zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów zmniejszających tarcie toczne oraz zapewniających długą żywotność oraz płynną i cichą pracę.

Połączenie przegubowe sprawia, że koła utrzymują stałą styczność z podłożem, dzięki czemu ciężar ładunku nigdy nie spoczywa tylko na jednym z nich. Osłony piast chronią łożysko i oś kierowaną przed uszkodzeniami na skutek bocznych uderzeń oraz zanieczyszczeniami.

Konstrukcja wideł

Stalowe widły zaprojektowane w kształcie profilu C zapewniają maksymalną wytrzymałość w trakcie długotrwałej eksploatacji. Konstrukcja końców wideł oraz skośny kształt wsporników rolek wejściowych zapewniają ochronę zarówno dla samych rolek, jak i kół obciążonych.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii PTH 50

Krata ochronna

Stalowa krata ochronna stabilizuje i uniemożliwia przesuwanie się ładunku na palecie podczas transportu.

 

Hamulec ręczny

Hamulec ręczny zabezpiecza wózek przed niekontrolowanym toczeniem.

Gumowe lub nylonowe koła

W zależności od potrzeb aplikacji, wózki mogą być wyposażone zarówno w gumowe, jak i nylonowe koła. Nylonowe koła nośne są szczególnie trwałe i ułatwiają prowadzenie zwłaszcza na nierównej powierzchni.

Akcesoria Work Assist

Akcesoria serii Work Assist zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Zapytaj o serię PTH 50

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami