Crown

Seria LP 3500

Wózki z podnoszoną kabiną operatora

Powrót do listy

Łatwy dostęp

Tam, gdzie obsługiwany jest intensywny przepływ towarów lub ważnych części, niezbędny jest łatwy dostęp do nich. Częstym problemem w magazynach jest ograniczona ilość miejsca na najniższym poziomie składowania. Wózki z serii LP 3500 stawiają czoła temu wyzwaniu, umożliwiając efektywną kompletację zamówień również z drugiego i trzeciego poziomu regałów. Dodatkowo mogą się one poszczycić zintegrowaną obsługą podnoszenia, jazdy i manewrowania, niezawodnością techniczną, trwałą konstrukcją i rozwiązaniami zwiększającymi wydajność. Wszystko to pozwala na łatwe pobieranie potrzebnych towarów.


Pierwszy krok do usprawnienia dostępu do towarów.

Seria LP 3500 jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w ograniczonej przestrzeni na poziomie gruntu i w przypadku szybko rotujących produktów. Zapewnia łatwy dostęp do kompletacji zamówień na drugim i trzecim poziomie, bez konieczności rozbudowy obiektów.

Wózki z serii LP 3500 zwiększają wydajność kompletacji zamówień dzięki funkcji ruchu jednoczesnego, zapewniającej swobodę działań i umożliwiającej operatorowi podnoszenie i obniżanie podestu podczas wjeżdżania do korytarzy roboczych lub wyjeżdżania z nich. Prędkość jest wówczas na bieżąco dostosowywana proporcjonalnie do wysokości podestu i kąta skrętu.

 

Poznaj główne atuty

Serii LP 3500

Modele serii LP 3500

Crown LP 3510

Model ze stałymi widłami zapewnia szybki dostęp do dużych produktów i opakowań.

Udźwig 1000 kg
Wysokość podnoszenia 1025 - 1620 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 1195 - 1790 mm
Akumulator 24 V / 450 - 625 Ah
Crown LP 3520

Model z widłami podnośnikowymi utrzymuje ładunek na optymalnej wysokości w celu zmniejszenia wyginania i ułatwienia obsługi małych lub ciężkich produktów.

Udźwig 1000 kg
Wysokość podnoszenia 1845 - 2440 mm
Wysokość podnoszenia kabiny 1195 - 1790 mm
Akumulator 24 V / 450 - 625 Ah

Napęd serii LP 3500

Jednostka napędowa

Silnik jezdny na prąd zmienny i moduł sterujący dostarczają niezawodnej mocy przy prędkościach do 10,5 km/h, zapewniając jednocześnie poczucie pewności dzięki automatycznej, stopniowej redukcji prędkości w zależności od kąta skrętu i wysokości podniesienia. Układ kierowniczy ze sterowaniem elektronicznym na prąd zmienny pozwala na płynne, bezwysiłkowe kierowanie pojazdem, ułatwiając manewrowanie i ogólną obsługę. Regeneratywne hamowanie silnikiem pozwala zapomnieć o pracach konserwacyjnych, niezbędnych w przypadku hamulców mechanicznych, i zwiększa płynność zatrzymywania się niezależnie od wysokości podniesienia podestu.


Sterowanie serii LP 3500

Parametry jazdy

Silnik trakcyjny AC i kontroler zapewniają odpowiednią moc przy prędkościach do 10,5 km/h, jak również odpowiednią sterowność z automatyczną, postępową redukcją prędkości w oparciu o kąt sterowania i wysokość uniesienia.

Regeneracyjne hamowanie silnikiem eliminuje konserwację wymaganą przez hamulce mechaniczne i przyczynia się do łagodniejszego zatrzymania przy wszystkich wysokościach platformy. Sterowanie elektroniczne AC zapewnia operatorowi łatwiejszą kontrolę bez zbędnego wysiłku, ułatwiając manewrowanie i obsługę.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii LP 3500

Stanowisko operatora

Stanowisko operatora charakteryzuje się ergonomicznymi elementami sterującymi i wyświetlaczem, łatwością wsiadania z obu stron, niskim stopniem oraz grubą, gumową matą, zmniejszają zmęczenie operatora. Ponadto, wózek można wyposażyć w opcjonalne akcesoria Work Assist™, zwiększające wygodę i wydajność podczas wykonywania rozmaitych zadań.

Operatorzy docenią ergonomiczne, elektroniczne elementy sterujące, obejmujące obsługę dotykową, elektroniczne sterowanie układem kierowniczym, trzy poziomy ustawień osiągów, uruchamianie przy użyciu kluczyka lub kodu PIN oraz zwięzłe komunikaty wyświetlane na czytelnym ekranie.

Bezpieczeństwo i komfort pracy operatora

Niski maszt pomocniczy umożliwia dogodny dostęp do ładunku.  Boczne bramki, wymagane przy wysokości stanowiska operatora powyżej 1,2 m, mają trzy belki poprzeczne, które z łatwością podnoszą się i delikatnie opuszczają łagodnie zatrzymując się dzięki wbudowanemu tłumikowi wstrząsów.

Operatorzy mogą jeździć i podnosić przy bramkach otwartych do wysokości platformy 1,2 m. Boczne bramki i klatka paletowa z czujnikiem pomagającym zagwarantować odpowiednią pozycję palety są standardowe w modelach ze stałymi widłami o wysokości podnoszenia powyżej 1.2 m.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii LP 3500

Boczne bramki

Boczne bramki, wymagane na wysokościach przekraczających 1,2 m, są wyposażone w trzy poprzeczne relingi — łatwo podnoszone i delikatnie opadające dzięki wbudowanemu amortyzatorowi. Jazda i podnoszenie z otwartymi bramkami są możliwe do wysokości 1,2 m.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii LP 3500

Elementy sterujące po stronie wideł

Elementy sterujące po stronie wideł, dostępne jako opcja w modelach z podnoszonymi widłami, poprawiają widoczność i wydajność pracy operatora podczas jazdy z widłami skierowanymi do przodu i podczas pobierania towarów. Gdy wózek ten jest wyposażony w opcjonalne elementy sterujące umieszczone po stronie wideł, idealnie sprawdza się jako uniwersalny pojazd, wykorzystywany w rozmaitych zastosowaniach.

Prowadnice szynowe

Stosowanie podnośnika w połączeniu z prowadnicami szynowymi oferuje liczne korzyści związane z oszczędnością czasu i obniżeniem kosztów użytkowania.

Zapytaj o serię LP 3500

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami