Crown

Seria GPC 3000

Wózki paletowe

Powrót do listy

WYNIEŚ PRACĘ NA WYŻSZY POZIOM

Wózki z serii GPC 3000 pozwalają uprościć większość trudnych czynności związanych z kompletacją zamówień. Dostępność różnych konfiguracji umożliwia idealne dopasowanie wózka do potrzeb pracowników i obsługiwanych produktów, ułatwiając pobieranie wyższych lub cięższych towarów oraz sięganie towarów z drugiego poziomu.


Tym, co wyróżnia wózki z serii GPC 3000, jest udoskonalenie całego procesu kompletacji zamówień.

Jest ono wynikiem prowadzonych przez firmę Crown wyczerpujących analiz, koncentrujących się na najmniejszych detalach poszczególnych czynności – chodzenia, pobierania towarów, załadunku, etykietowania, liczenia, pakowania, przewożenia, porządkowania i czynności administracyjnych. Kompletacja zamówień może stanowić bardziej zróżnicowane i wymagające zadanie niż jakakolwiek inna praca wykonywana w magazynie.

100% wydajności w każdym procesie kompletacji zamówień

Analizy procesu kompletacji zamówień wykazały, że nawet 90 procent składających się na niego typowych czynności jest wykonywanych poza wózkiem. Dlatego właśnie firma Crown skoncentrowała swoją uwagę na wielu rozwiązaniach pozwalających zredukować i uprościć ruchy operatora niezbędne podczas pracy, która odbywa się poza wózkiem, ale z jego wykorzystaniem.

Poznaj główne atuty

Serii GPC 3000

Modele serii GPC 3000

Crown GPC 3020/3050

Model GPC 3020/3050 to wózek do kompletacji zamówień o solidnej, rzetelnej konstrukcji, która może stawić czoło surowemu i często niebezpiecznemu środowisku, w którym realizuje się zamówienie. Ten ekonomiczne niskopoziomowy wózek do kompletacji zamówień charakteryzuje się najniższym kosztem posiadania - od inwestycji początkowej do jego wydajności energetycznej. Dalsze korzyści wypływają z technologii ukierunkowanej na obniżanie poziomu kosztów konserwacji.

Udźwig 2000 - 2500 kg
Wysokość podnoszenia 240 mm
Akumulator 24 V / 465 - 620 Ah
Długość bez wideł 1327 - 1522 mm
Szerokość całkowita 810 mm
Długość wideł 1000 - 2880 mm
Crown GPC 3040/3060

Niskopoziomowy wózek do kompletacji zamówień GPC 3040/3060 zapewnia najwyższe osiągi i produktywność przy najcięższych pracach. Rozwiązania zwiększające solidność, większy podnośnik i silniki trakcyjne, a także większa standardowa pojemność baterii dają temu wózkowi siłę do przemieszczania na godzinę tonażu większego o 35%. Mogą Państwo polegać na firmie Crown - dostarczy ona wózek widłowy skonstruowany z myślą o ciągłej pracy - przy maksymalnym ładunku - przez cały okres wykorzystania wózka.

Udźwig 2000 - 2700 kg
Wysokość podnoszenia 240 mm
Akumulator 24 V / 465 - 620 Ah
Długość bez wideł 1327 - 1522 mm
Szerokość całkowita 810 mm
Długość wideł 1000 - 2880 mm
Crown GPC 3045

Model GPC 3045 został zaprojektowany do pracy z pojedynczymi paletami i ładunkami do 1200 kg. Ten wysoce zwrotny wózek do kompletacji zamówień może podnosić ładunki do 960 mm, umożliwiając pracownikom łatwe ustawienie palety na optymalnej wysokości, aby zminimalizować rozkład naprężeń. Podnoszenie palety przyczynia się również do minimalizacji uszkodzeń produktów i opakowań spowodowanych, gdy towary są zrzucane lub upuszczane na paletę.

Udźwig 1200 kg
Wysokość podnoszenia 960 mm
Akumulator 24 V / 620 Ah
Długość bez wideł 1478 - 1553 mm
Szerokość całkowita 810 mm
Długość wideł 1150 - 1450 mm
Crown GPC 3055

Niskopoziomowy wózek do kompletacji zamówień GPC 3055 może podnieść dwie palety po 1000 kg na wysokość 850 mm. Korzyści mogą być znaczące przy zastosowaniach wymagających wysokiego stopnia wydajności lub tam, gdzie podnosi się ciężkie, masywne produkty. Gdy wzrasta obciążenie można opuścić widły, aby zmniejszyć siłę potrzebną do podnoszenia. Korzyścią jest mniejsze zmęczenie operatora i równomierny poziom kompletacji, od początku do końca zmiany. Podnoszenie palety zmniejsza możliwość uszkodzenia produktów i opakowań podczas ich zrzucania na paletę.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 850 mm
Akumulator 24 V / 620 Ah
Długość bez wideł 1504 mm
Szerokość całkowita 810 mm
Długość wideł 2400 mm

Napęd serii GPC 3000

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN®

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN®, wykorzystujący moc silnika prądu zmiennego, zastąpił tradycyjne hamulce cierne wymagające częstej konserwacji. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność regulacji, zapobiega nadwyrężaniu i zużywaniu się układu oraz zapewnia niezawodne, spójne hamowanie podczas całego okresu użytkowania wózka.

Płynne przyśpieszenie

Oprócz solidnej, wytrzymałej konstrukcji od tych wózków można oczekiwać również lepszych osiągów. Modele z serii GPC 3000 przyśpieszają do pełnej prędkości szybciej i płynniej niż inne wózki z tej klasy. Wydajne silniki prądu zmiennego umożliwiają szybsze osiągnięcie prędkości 12,5 km/h.


Sterowanie serii GPC 3000

System sterowania Access 1 2 3

Większa wydajność i lepsze parametry pracy przy niższym zużyciu energii. W serii GPC 3000 inżynierowie z firmy Crown zdołali sprostać temu wyzwaniu. Udało się to dzięki połączeniu wszechstronnego systemu sterowania Access 123® z wydajnymi silnikami prądu zmiennego, a następnie doprowadzeniu całości do perfekcji.

Oryginalny, wszechstronny system sterowania Access 123® firmy Crown zapewnia płynną i bezpieczną pracę wózka oraz przodujące w branży rozwiązania diagnostyczne. System ten bezustannie analizuje czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność i bezpieczeństwo, takie jak obciążenie, prędkość jazdy czy kąt skrętu i reaguje na zmieniające się warunki poprzez optymalizowanie parametrów pracy.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii GPC 3000

Komfort operatora

Elektryczny układ kierowniczy, wyprofilowane oparcie, miękka mata chroniąca kolana oraz w pełni amortyzowana płyta podłogowa to zaledwie niektóre z rozwiązań zastosowanych w serii GPC 3000, których zadaniem jest zmniejszanie zmęczenia operatora oraz utrzymanie bardzo wysokiej wydajności pracy przez całą zmianę.

Niska płyta podłogowa

Operatorzy bezustannie przechodzą z jednej strony wózka na drugą, pobierając i układając towary. Teraz, dzięki niskiej, równiej płycie podłogowej i wyprofilowanym powierzchniom czynność ta może być tak prosta jak chodzenie korytarzem.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii GPC 3000

Filozofia Crown

Jaka jest różnica pomiędzy pobieraniem towarów z wysokości 1 i 12 metrów? Dla inżynierów z firmy Crown – żadna. W serii GPC 3000 zastosowano tę samą filozofię konstrukcyjną, zapewniającą wydajność i niezawodność, co w nagradzanym wózku podnośnikowym do kompletacji zamówień – TSP 6000 z podnoszoną kabiną operatora.

Solidna konstrukcja

Solidna, godna zaufania konstrukcja modeli z serii GPC 3000 jest wynikiem rzeczywistych wymogów różnych zastosowań. Tak samo jak wszystkie produkty marki Crown, również te wózki zostały poddane wszechstronnym i drobiazgowym testom poszczególnych podzespołów oraz całych układów pojazdu – zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i magazynowych.

Naprawy i wymiany uszkodzonych osłon oraz znajdujących się za nimi podzespołów mogą stanowić znaczną część całkowitych kosztów posiadania wózka. Między innymi z tego właśnie powodu w modelach serii GPC 3000 użyto nawet o 200 kg więcej stali niż w konkurencyjnych wózkach tej klasy.

Podnośnik nożycowy

W modelu GPC 3055 zastosowano kilka ważnych rozwiązań przeznaczonych do zastosowań wymagających wysokiej wydajności. Wózek ten, zaprojektowany specjalnie z myślą o ciężkich, dużych produktach, umożliwia podniesienie dwóch palet. Każdej o wadze 1000 kg na wysokość 850 mm. Obniżenie lub podwyższenie wideł pozwala zminimalizować konieczność podnoszenia przez operatora oraz nachylania się, co w efekcie zmniejsza zmęczenie i sprzyja stałemu tempu pracy przez całą zmianę. Gdy ładunek znajduje się na wygodnej wysokości, minimalizuje się ryzyko uszkodzeń na skutek upuszczenia towarów lub palety.

Podnoszone widły

Model GPC 3045 wyróżnia się ergonomią, wózek ten przeznaczony do obsługi pojedynczych palet, umożliwia podniesienie ładunku o wadze 1200 kg na wysokość 960 mm przy zachowaniu doskonałej zwrotności. Szybkość i łatwość ustawiania wideł na optymalnej wysokości pozwalają zwiększyć wydajność oraz zminimalizować ryzyko uszkodzenia towarów.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii GPC 3000

Funkcja Pick Position Control™

Umożliwia piesze prowadzenie pomiędzy kolejnymi miejscami pobierania towarów, eliminując w ten sposób wykonywanie dodatkowych ruchów oraz opóźnienia wynikające z konieczności wchodzenia na podest operatora i schodzenia z niego. W tym trybie przyśpieszenie i prędkość jazdy są zredukowane i idealnie dostosowane do szybkości poruszania się operatora.

Podnoszony podest

Wśród wózków serii GPC 3000 dostępna jest również opcjonalna konfiguracja z podnoszonym podestem operatora, który umożliwia sięganie produktów z drugiego poziomu. Stabilny podest można podnosić na wysokość do 950 mm. Wyściełane oparcie stanowi wygodny punkt podparcia zapewniający dodatkową stabilność podczas pobierania towarów. To opcjonalne rozwiązanie stworzone z myślą o zastosowaniach wymagających częstego sięgania z drugiego poziomu.

Składany stopień

Opcjonalny, składany stopień stanowi praktyczny i ekonomiczny sposób na zwiększenie zasięgu operatora. Jest on wyposażony w blokadę bezpieczeństwa i posiada szeroką, antypoślizgową powierzchnię, zapewniającą stabilność obu stóp. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi uchwyt umieszczony w oparciu wózka. Stopień umożliwia szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze sięganie trudno dostępnych towarów bez konieczności wspinania się na regały lub stawiania na innych produktach.

Akcesoria Work Assist

Akcesoria serii Work Assist zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Zapytaj o serię GPC 3000

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami