Crown

Seria FC 5200

Wózki z przeciwwagą

Powrót do listy

Jeden inteligentny i wytrzymały wózek

Wózki podnośnikowe z przeciwwagą są wykorzystywane do najbardziej wymagających prac związanych z obsługą ładunków. Dlatego właśnie seria FC 5200 firmy Crown została zaprojektowana i wyprodukowana z myślą o zachowaniu niezawodnej wydajności na długo po tym, jak inne wózki zaczną się wykruszać. Modele te zawdzięczają swą wytrzymałość najmocniejszym i najbardziej trwałym w branży ramom, mechanizmom napędowym, hamulcom i masztom. Dzięki wbudowanej inteligencji i ergonomii konstrukcji w serii FC 5200 osiągnięto jeszcze wyższą wydajność. To po prostu jeden inteligentny i wytrzymały wózek, który będzie skutecznie stawiał czoła codziennym wyzwaniom przez wiele kolejnych lat.


Przeznaczone do bardzo wymagających zastosowań wózki z serii FC 5200 charakteryzują się znakomitą wszechstronnością i doskonałymi parametrami pracy dzięki dostępności różnych akumulatorów, osprzętu i akcesoriów poprawiających produktywność.

Poznaj zalety serii FC 5200, składające się na niezrównaną wydajność i oszczędności. Atuty wózków z serii FC 5200:
Unikalna technologia Access 1 2 3®
Zaprojektowany przez firmę Crown układ trakcyjny prądu zmiennego i układ podnoszenia prądu zmiennego
Technologia Intrinsic Stability System™
Sprawdzona trwałość
Największy komfort w klasie
Doskonała widoczność
Niezwykle łatwe wsiadanie i wysiadanie
System wykrywania usterek InfoPoint™

Efektem jest doskonała wydajność przy najniższych kosztach użytkowania.

Poznaj główne atuty

Serii FC 5200

Modele serii FC 5200

Crown FC 5200

4-kołowy elektryczny wózek widłowy z przeciwwagą z operatorem siedzącym

Udźwig 2000 - 3000 kg
Wysokość podnoszenia 2995 - 7925 mm
Zasilanie 48 V

Napęd serii FC 5200

Jednostka napędowa

Mechanizm napędowy zastosowany przez firmę Crown, to silnik o konstrukcji poprzecznej z kołami zębatymi ułożonymi liniowo. Pozwala uniknąć problemów związanych z układem typu zębnik-zębatka, typowych w wózkach innych producentów. Chłodzony wentylatorem silnik jezdny prądu zmiennego o imponującej średnicy 290 mm dostarcza potężnej mocy, bez nadmiernego obciążania, nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.

System Access 1 2 3®

Seria FC 5200 pozwala zbudować bezpieczniejszą i bardziej wydajną relację pomiędzy operatorem a wózkiem. Stworzona przez firmę Crown inteligentna technologia Access 1 2 3®, zintegrowana z układem trakcyjnym prądu zmiennego, poprawia parametry pracy i przekazuje operatorowi najważniejsze dane, zapewniając najwyższą wydajność.

Unikalny wszechstronny system sterowania Access 1 2 3® firmy Crown zapewnia bezpieczną, niezawodną i przodującą w branży wydajność oraz diagnostykę wózka. System ten bezustannie monitoruje prędkość i kierunek jazdy, pozycję wideł, zakresy temperatur, poziomy pracy operatora, wybierane funkcje i inne parametry.

Silnik podnoszenia

Przystosowany do dużych obciążeń silnik prądu zmiennego układu podnoszenia (opcjonalny)  pozwala wyeliminować problem czyszczenia szczotek, zapewniając jednocześnie nawet o 35 procent
większą prędkość w pełni obciążonego wózka w porównaniu z silnikiem prądu stałego.


Sterowanie serii FC 5200

Regulowana przechyalna kolumna sterownicza

Przechylana kolumna sterownicza o bezstopniowej regulacji oraz kierownica wyposażona w gałkę umożliwiają lepsze pozycjonowanie wózka i wygodę operatora. Wąska kolumna sterownicza jest przesunięta w lewo w celu ułatwienia sterowania lewą ręką. Kolumna sterownicza ma tylko 100 mm szerokości, co poprawia widoczność oraz zapewnia więcej miejsca na nogi.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii FC 5200

Stanowisko operatora

Stanowisko operatora w wózkach z serii FC 5200 zostało stworzone z myślą o wydajności, doskonałej ergonomii, widoczności na wszystkie strony oraz obszernej przestrzeni roboczej. Umiejscowienie każdego elementu sterującego – od przesuniętej, regulowanej kolumny kierownicy po wygodnie umieszczony hamulec postojowy – zostało dobrane na podstawie preferencji operatorów i najlepszych praktyk roboczych. Niezrównana widoczność jest wynikiem ustawienia kabiny do przodu, nisko profilowanej pokrywy, wąskiej kolumny kierownicy oraz masztu niezakłócającego widoku. Ponieważ przestrzeń na stanowisku operatora ma wpływ na wydajność pracy, w serii FC 5200 zapewniono kierowcy więcej miejsca. Obszerna przestrzeń na nogi i szeroki pedał hamulca umożliwiają hamowanie zarówno lewą, jak i prawą stopą. Poruszanie się w obrębie lub wokół wózka nie może być prostsze. Wygodę taką osiągnięto dzięki dużej przestrzeni na poziomie nóg i ramion, ergonomicznie zaokrąglonym konturom na podstawie fotela oraz zaokrąglonym słupkom górnej osłony, o grubości idealnej do chwytania.

Łatwe wsiadanie i wysiadanie

Górna osłona o szerokim otwarciu ułatwia wsiadanie i wysiadanie, zwiększając jednocześnie przestrzeń na poziomie tułowia i barków, podczas gdy 50 – milimetrowy słupek stanowi doskonały uchwyt niezależnie od wzrostu operatora.

Widoczność

Niezakłócający pola widzenia maszt oraz deska rozdzielcza o niskim profilu umożliwiają operatorowi bezproblemowy widok na widły i czujniki końcówek wideł oraz obszaru dookoła wózka zapewniając doskonałą widoczność poprawiającą bezpieczeństwo oraz zmniejszającą prawdopodobieństwo uszkodzeń. Ochrona górna zapewnia zwiększoną wytrzymałość bez zmniejszania widoczności w momencie obsługi towarów na dużych wysokościach.

Inteligentne podejście do długotrwałej bezawaryjności

Przy projektowaniu wszystkich elementów wózków z serii FC 5200 celem było zmaksymalizowanie czasu współpracy operatora z pojazdem. Założenie to osiągnięto dzięki najszybszemu i najłatwiejszemu serwisowi w branży, zaawansowanej diagnostyce, łatwemu dostępowi, optymalnemu rozmieszczeniu podzespołów oraz wszechstronnemu systemowi wsparcia technicznego.
Wynikiem jest wydłużony czas sprawności i najniższy koszt posiadania.

System InfoPoint™

Technicy serwisowi mają do dyspozycji kody zdarzeń wyświetlane na ekranie systemu Access 1 2 3® oraz wbudowany woltomierz, które pomagają w lokalizowaniu źródeł usterek. Mogą oni również aktywować „podejrzane” podzespoły i w pełni testować ich działanie za pośrednictwem wyświetlacza, unikając w ten sposób czasochłonnych i kosztownych wymian części metodą prób i błędów. Uzupełnieniem diagnostyki do długotrwałej bezawaryjności jest system Access 1 2 3® InfoPoint™, który w jeszcze większym stopniu poprawia sprawność serwisowania poprzez wyeliminowanie konieczności korzystania ze schematów, skomplikowanych rysunków instalacji elektrycznych i obszernych podręczników serwisowych podczas większości napraw.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii FC 5200

Solidna konstrukcja

Solidna konstrukcja wózków z serii FC 5200 jest wspomagana przez technologię Intrinsic Stability System, minimalizującą przyczyny niestabilnych warunków pracy. Pojazdy innych producentów wymagają drogich systemów elektronicznych, które reagują tylko na niestabilne warunki. Proaktywne podejście firmy Crown stanowi uzupełnienie dla bezpiecznych i wydajnych praktyk roboczych, które zamiast wystawiać na próbę poczucie pewności operatora wzmacnia je.

Połączenie technologii Intrinsic Stability System i Access 1 2 3® zapewnia niezwykle ważną równowagę, niezbędną do bezpiecznego korzystania z możliwości technicznych wózka.

Oś skrętna

Wykonany z jednego kawałka, kuty trzpień obrotowy i sworzeń zwrotnicy z gumowymi tulejami izolacyjnymi poprawiają jakość jazdy i manewrowania, łatwość serwisowania oraz trwałość.

Maszt

Maszt przeznaczony do dużych obciążeń został skonstruowany tak, aby opierał się skręcaniu i wyginaniu, zapewniając doskonałą trwałość i stabilność.

Rama

Konstrukcja ramowa, sprawdzona w warunkach skrajnego obciążenia i testowana w ponad trzech milionach cykli roboczych, została stworzona na długie lata niezawodnej pracy.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii FC 5200

Silnik podnoszenia

Przystosowany do dużych obciążeń silnik prądu zmiennego układu podnoszenia (opcjonalny) pozwala wyeliminować problem czyszczenia szczotek, zapewniając jednocześnie nawet o 35 procent większą prędkość załadowanego podnośnika w porównaniu z silnikiem prądu stałego.

Crown FlexSeat

Siedzisko Crown FlexSeat jest najszerszym i najbardziej trwałym siedziskiem na rynku. Dzięki zastosowanym materiałom i konstrukcji powoduje mniejsze zmęczenie operatora i zapewnia wyższy komfort pracy

W pełni amortyzowany fotel

W pełni amortyzowany fotel posiada funkcję pivot 15 stopni, co daje operatorowi lepszą widoczność w każdym kierunku, podczas manewrowania wózka widłowego.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Osprzęt dodatkowy

Nasza pełna gama osprzętu w tym push-pull, podwójny widelec i przesuw boczny etc. pozwala łatwiej i szybciej obchodzić się z różnorodnym towarem.

Dodatkowe funkcje hydrauliczne

Dodatkowe funkcje hydrauliczne umożliwiają korzystanie z różnego osprzętu zapewniając bardziej stabilną i bezpieczną pracę z różnymi ładunkami.

Opcje oświetlenia

Dodatkowe pakiety oświetleniowe poprawią widoczność zarówno operatora jak i otoczenia, w którym pracuje.

Zapytaj o serię FC 5200

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami