Crown

Seria ESR 5200

Wózki wysokiego składowania

Powrót do listy

Produktywność, którą odczujesz

Rewolucyjny projekt wózków z serii ESR 5200 zapewnia operatorowi wysoką przewagę wydajności. Przeanalizowaliśmy nasze najlepsze wózki wysokiego składowania, a następnie podnieśliśmy poprzeczkę poprawiając ergonomię, widoczność, elastyczność zastosowań oraz łatwość serwisowania. Niezależnie od tego czy operatorzy korzystają z modelu standardowego czy najlepszego z linii, modele klasy S będą pracować szybciej i z większą wygodą. Z ich pracą wiąże długa jazda. Wózki z serii ESR 5200 mogą pomóc operatorom robić to lepiej.


Seria Crown ESR 5200 pozwala zadać pytanie:

„Jakie rozwiązanie będzie
najlepsze do mojego
zastosowania?”

Co ważniejsze, otrzymasz konkretną odpowiedź. Niezrównana wydajność stanowi standard w przypadku serii Crown ESR 5200 – od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz ją osiągnąć. Dobierz wysokości podnoszenia, udźwigi, pakiety zwiększające osiągi i funkcje operatora najlepiej dopasowane do cyklu pracy. Skorzystaj z doskonałej ergonomii, widoczności, trwałości i sprawdzonych rozwiązań technicznych Crown, które wspomogą operatora i pozwolą utrzymać koszty eksploatacyjne na niskim poziomie.

Modele serii ESR 5200

Crown ESR 5220

Ten 1,4-tonowy model o wąskim podwoziu sprawdza się idealnie w ograniczonych przestrzeniach, przy układaniu w stosach, a także w korytarzach regałowych o szerokości zaledwie 2,5 metra.

Udźwig 1400 kg
Maszt Podwójny lub potrójny
Wysokość podnoszenia 7500 mm
Prędkość podnoszenia 0,61 m/s
Prędkość jazdy 10 km/h
Akumulator 280 - 620 Ah
Szerokość całkowita 1120 mm
Crown ESR 5240

Bogaty w funkcje model ESR 5240 łączy w sobie wysoką wydajność i sprawność, dzięki czemu sprawdza się znakomicie w zastosowaniach z wysokością podnoszenia poniżej 9,5 metra. W celu zapewnienia precyzyjnej i wydajnej pracy na wysokościach wózki wysokiego składowania ESR 5260 i ESR 5280S są wyposażone w System wysokiego poziomu osiągów.

Udźwig 1400 kg
Maszt Podwójny lub potrójny
Wysokość podnoszenia 9450 mm
Prędkość podnoszenia 0,61 m/s
Prędkość jazdy 10 km/h
Akumulator 420 - 620 Ah
Szerokość całkowita 1285 mm
Crown ESR 5260

Model przeznaczony do cięższych ładunków, większych wysokości podnoszenia i większej wydajności – dostępny w trzech wersjach: 1,4-, 1,6- i 2,0-tonowej. W celu zapewnienia precyzyjnej i wydajnej pracy na wysokościach wózki wysokiego składowania ESR 5260 i ESR 5280S są wyposażone w System wysokiego poziomu osiągów.

Udźwig 1400 - 2000 kg
Maszt Potrójny ze zintegrowanym przesuwem bocznym
Wysokość podnoszenia 13 000 mm
Prędkość podnoszenia 0,69 m/s
Prędkość jazdy 14 km/h
Akumulator 420 - 930 Ah
Szerokość całkowita 1285 mm
Crown ESR 5280S

Ten wyjątkowo wydajny model jest dostępny w dwóch wersjach – 1,6- oraz 2,0-tonowej oraz wyróżnia się bardzo dużym przedziałem operatora, zaprojektowanym w celu zwiększenia komfortu i wydajności przy najbardziej intensywnych cyklach pracy. Model ESR 5280S nie ma sobie równych przy większych wysokościach i dłuższych cyklach, zapewniając operatorowi miejsce do bardziej sprawnej pracy i ruchu. Fotel i elementy sterowania poruszają się jednocześnie, co pozwala na zwiększenie wydajności i ogólnej widoczności przy wykonywaniu różnych zadań.

Udźwig 1600 - 2000 kg
Maszt Potrójny ze zintegrowanym przesuwem bocznym
Maks. wysokość podnoszenia 13 000 mm
Mask. Prędkość podnoszenia 0,69 m/s
Maks. prędkość jazdy 14 km/h
Akumulator 560 - 930 Ah
Szerokość całkowita 1285 mm

Napęd serii ESR 5200

Access 1 2 3®

Oryginalny wszechstronny system sterowania Access 1 2 3® firmy Crown zapewnia bezpieczną, niezawodną i przodującą w branży pracę wózków podnośnikowych oraz diagnostykę. Firma oferuje najdłuższy czas użytkowania wózka dzięki technologii Access 1 2 3®, która monitoruje i przekazuje rzeczywiste dane z głównych układów wózka podnośnikowego. Technicy serwisowi pracują szybko, bez potrzeby używania ręcznego urządzenia sterującego lub laptopa.

Niezawodna moc

W celu zapewnienia optymalnych osiągów wózków wysokiego składowania, oszczędności energii oraz minimalnej konserwacji, firma Crown projektuje i produkuje silniki prądu przemiennego oraz silniki pomp hydraulicznych. Te duże, solidne silniki zapewniają niezawodną moc, jednocześnie pracując z niższą temperaturą i większą wydajnością – nawet w najtrudniejszych zastosowaniach.

Zoptymalizowana prędkość pokonywania zakrętów

Inteligentny system OCS (Zoptymalizowanej Prędkości na Zakręcie, ang. Optimised Cornering Speed) firmy Crown zwiększy pewność i wydajność operatorów. Podczas pokonywania zakrętów system OCS rozpoznaje, czy operator wjeżdża w krzywą, czy też wyjeżdża z niej, analizując kąt koła sterującego, kierunek jazdy i ustawienie kierownicy. Następnie przeprowadza automatyczną regulację prędkości i przyspieszenia w celu zapewnienia maksymalnej bezpiecznej prędkości.

System Regen Lower

Firma Crown oferuje opcjonalny system oszczędzania energii Regen Lower dla wszystkich wersji ESR 5260. Podczas opuszczania ciężar karetki wideł i ładunku wymusza przepływ oleju przez pompę przed powrotem do zbiornika. To działanie wymusza zwrotną pracę silnika, co generuje prąd kierowany z powrotem do akumulatora. Korzyścią dla użytkownika są rzadsze wymiany akumulatora, dłuższe zmiany i mniejsze koszty.


Seria ESR 5200 w akcji

Sterowanie serii ESR 5200

System sterowania 360°Select

System sterowania 360°Select wyposażony w programowalne urządzenia kontrolne umożliwia operatorowi wybór między dwoma kątami skręcania kół sterujących – 360° lub 180°, w zależności od warunków jazdy, poziomu umiejętności operatora lub osobistymi preferencjami. System może zostać zablokowany w każdym z tych trybów za pomocą hasła. Kolumna sterująca o bezstopniowej regulacji zapewnia możliwość ustawienia jej w najwygodniejszej możliwej pozycji.

Opcje sterowania dla serii ESR 5200 obejmują wielozadaniowe elementy sterujące (tylko ESR 5260 i 5280S), dotykowe elementy sterujące oraz dwudźwigniowe hydrauliczne elementy sterujące. Inne opcje zwiększające łatwość obsługi to regulowane: kolumna kierownicy i podłokietnik.

Większa wydajność na wysokościach

W celu zapewnienia precyzyjnej i wydajnej pracy na wysokościach wózki wysokiego składowania ESR 5260 i ESR 5280S są wyposażone w System wysokiego poziomu osiągów:

  • Zintegrowany wskaźnik wysokości i obciążenia stale monitoruje i wyświetla wysokość wideł oraz ciężar ładunku.
  • Inteligentna funkcja wyboru wysokości półki umożliwia programowanie wysokości półek oraz automatyczne zatrzymywanie.
  • Monitor udźwigów zaleca maksymalne wysokości odkładania i generuje ostrzeżenia o przeciążeniach.
  • Wskaźnik podnoszenia swobodnego ostrzega, gdy widły zostaną podniesione powyżej poziomu podnoszenia swobodnego, a ponadto może być zaprogramowany w celu zmniejszania prędkości jazdy.
  • Wspomaganie ustawiania nachylenia automatycznie ustawia widły na wstępnie zadany kąt w celu optymalizacji obsługi.
  • Dwie blokady podnoszenia z funkcją kasowania

Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii ESR 5200

Doskonała widoczność

Tylko w wózkach firmy Crown maszt jest przesunięty w taki sposób, że umożliwia pełną widoczność koła obciążonego i wideł. Niezasłaniająca pola widzenia konstrukcja masztu i opatentowana osłona operatora minimalizują problemy z widocznością podczas jazdy i podnoszenia ładunków.

Kabina operatora

Wózki serii ESR 5200 wyposażone są w funkcje poprawiające pracę operatora. Szerokie siedzenie, z możliwością regulacji oraz podparciem lędźwiowym zapewnia komfort w ciągu całego dnia pracy. Dostępne trzy opcje urządzeń sterowniczych są wbudowywane w podłokietnik co zapewnia stałą pozycję niezależnie od regulacji siedzenia. Użyteczne detale takie jak pulpity, uchwyty do napojów, kosz na śmieci, oświetlenie do czytania i dużo więcej umożliwiają dopasowanie przestrzeni pracy tak by spełniała indywidualne potrzeby. Wózki serii ESR 5200 zapewniają zoptymalizowane środowisko pracy, które pozycjonuje operatora w sposób zapewniający precyzyjną kontrolę, lepszą widoczność, zmniejszone zmęczenie oraz łatwiejszy dostęp do narzędzi. Kabina zapewnia powiększoną przestrzeń do pracy, przestrzeń na nogi zwiększoną o 30% oraz nowe, obrotowe siedzenie typu MoveSeat™ wyposażone w zagłówek oraz system FlexBack™ zapewniający całodniową wygodę.

Oryginalny fotel MoveSeat™

Oryginalne siedzenie z funkcją MoveSeat™ firmy Crown i wbudowanym zagłówkiem odchyla się, co znacznie zwiększa widoczność do góry przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążeń odcinka szyjnego i pleców. Podłokietnik, wyposażony w zintegrowane elementy sterowania, porusza się wraz z fotelem. Siedzenie MoveSeat™, zaprojektowane pod kątem wyjątkowo intensywnych cykli pracy, jest szczególnie przydatne, gdy operator spędza znaczną ilość czasu na układaniu ładunków na wysokościach.

Funkcja MoveSeat™ umożliwia obracanie fotela o 10 stopni z pozycji neutralnej w celu zwiększenia widoczności podczas jazdy z zespołem napędowym z przodu. Podczas jazdy z widłami skierowanymi do przodu fotel obraca się o 20 stopni z pozycji neutralnej, co zwiększa widoczność do przodu i w górę wideł.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii ESR 5200

Maszt

Opatentowana przez firmę Crown, solidna konstrukcja masztu minimalizuje statyczne i dynamiczne odchylenia w celu zapewnienia dokładnego pozycjonowania towaru na dużych wysokościach. Wytrzymały wózek wideł o konstrukcji skrzynkowej wyposażony jest w 10 łożysk rolkowych zapewniających dobrze wyczuwalny, gładki i precyzyjny ruch.

Do każdego zadania

Wszechstronność modeli z serii ESR 5200 jest widoczna przy każdym zastosowaniu – podczas pracy na wysokościach, przemieszczania i transportu. W jednej chwili szybko układasz ładunki na półkach, a zaraz potem ładujesz bocznie palety na ciężarówkę – wszystko to z niezrównaną wydajnością. Precyzyjne sterowanie funkcjami jazdy i hydraulicznymi gwarantuje, że wykonasz każde zadanie z całkowitą pewnością.

Łatwość serwisowania

Wózki z serii ESR 5200 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpośredni dostęp do krytycznych podzespołów bez konieczności demontażu jakichkolwiek innych podzespołów. Technologia Access 1 2 3® zawierająca wbudowane możliwości diagnostyczne, które pozwalają serwisantom uruchamiać wybrane podzespoły i przeprowadzać pełne testy funkcjonalne – wszystko za pośrednictwem wbudowanego wyświetlacza. Wyświetlacz firmy Crown wykorzystywany do łatwego wykrywania i usuwania usterek, dostępu do historii serwisowania oraz ustawiania opcji wydajności. Nie ma potrzeby stosowania laptopa lub innego urządzenia ze specjalistycznym oprogramowaniem do wykrywania i usuwania usterek oraz dopasowywania parametrów.

Wąskie wysięgniki

Nawet przy szerokości podwozia wynoszącej tylko 1120 mm ESR 5220 może z łatwością umieścić ładunek o szerokości 800 mm pomiędzy nogami wysięgnika dzięki specjalnej, wąskiej konstrukcji wysięgników. W szerszym modelu ESR 5260 istnieje możliwość wyboru opcji wysięgnika wąskiego, co pozwala umieścić ładunek 1000 mm pomiędzy wysięgnikami.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii ESR 5200

Kabina do pracy w chłodni

Po wyposażeniu modelu ESR 5260 w opcjonalną kabinę do pracy w chłodni operatorzy mogą wygodnie pracować w temperaturach sięgających –30°C. Oprócz solidnej stalowej konstrukcji, zastosowano w niej trwałe uszczelnienie połączeń elektrycznych i grzejniki sterowane termostatami dla podzespołów elektrycznych o kluczowym znaczeniu.

System wysokiego poziomu osiągów

Do precyzyjnej i wydajnej pracy na wysokościach wózki wysokiego składowania mogą być wyposażone w system wysokiego poziomu osiągów, który oferuje zintegrowany wskaźnik wysokości i obciążenia, Inteligentną funkcję wyboru wysokości półki, monitor udźwigów, wskaźnik podnoszenia swobodnego, wspomaganie ustawiania nachylenia wideł oraz dwie blokady podnoszenia z funkcją kasową.

Kamera z kolorowym ekranem

Kolorowa kamera zamontowana na wewnętrznym maszcie, lub widelcu wraz z kolorowym monitorem oferują operatorowi lepszą widoczność, szczególnie przy dużych wysokościach podnoszenia.

Wąska krata ochronna

Wąska krata ochronna operatora, umożliwia operatorowi obsługę palet z regałów typu Drive-In.

Błyskowe światło LED

Błyskowe światło LED pozwala poprawić widoczność zarówno dla operatora, jak i jego otoczenia.

Zapytaj o serię ESR 5200

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami