Crown

Seria ES/ET 4000

Wózki podnośnikowe z operatorem pieszym

Powrót do listy

ZAPROJEKTOWANE, BY STAWIĆ CZOŁO PRAWDZIWYM WYZWANIOM

Wózki podnośnikowe firmy Crown zostały stworzone specjalnie do surowych, trudnych i dalekich od doskonałości warunków, występujących przy typowych zastosowaniach. Mają być solidne, precyzyjne i dysponować odpowiednią mocą. Sprawdź je, a przekonasz się, że oferują solidną wydajność, uproszczoną obsługę, znakomitą zwrotność i sterowność.

Wózki te, zaprojektowane i testowane pod kątem pracy w najtrudniejszych warunkach, potwierdzają, że niewielkie wymiary nie muszą oznaczać małej wytrzymałości.


Wytrzymały i wydajny wózek podnośnikowy

W laboratorium testowym każdy wózek podnośnikowy może podnosić i opuszczać ładunki lub pracować z prędkością znamionową. Jednak liczy się jego wydajność w konkretnym zastosowaniu. W rzeczywistości operatorzy poruszają się w ciasnych przestrzeniach i przemieszczają ładunki odbiegające od ideału. Niektórzy są słabiej wykwalifikowani, a ich pracę często utrudniają rampy, krzywe podłogi i nierówne nawierzchnie. Kompaktowe, wydajne wózki podnośnikowe – model ES 4000 obsługiwany przez operatora pieszego oraz ET 4000 z operatorem jeżdżącym – stanowią szybką i ekonomiczną odpowiedź na wszystkie te wyzwania.

Kompaktowe modele z serii ES 4000 i ET 4000 to tytani produktywności. Dzięki rozwiązaniom zapewniającym trwałość i moc dowodzą swej wartości wyjątkowo długim czasem eksploatacji.

Poznaj główne atuty

Serii ES/ET 4000

Modele serii ES/ET 4000

Crown ES 4000

Wózki podnośnikowe prowadzone są oparte na bardzo mocnej, solidnej konstrukcji, oferując funkcje dopasowane do wymagań podstawowych zastosowań. Przy udźwigach 1,2, 1,4 lub 1,6 tony wysokość podnoszenia wynosi od 2,4 do 5,4 metra.

Udźwig 1200 - 1600 kg
Wysokość podnoszenia 5400 mm
Akumulator 24 V / 230 - 375 Ah
Szerokość całkowita 800 mm
Długość wideł 1150 mm
Crown ESi 4000

W tych wózkach podnośnikowych oprócz zestawu funkcji modelu ES 4000 dodano wstępne unoszenie. Wyższy prześwit nad podłożem przyczynia się do poprawy pokonywania pochyłości i nierównego podłoża, znacznie rozszerzając zakres możliwych operacji.

Udźwig 1200 - 1600 kg
Wysokość podnoszenia 5400 mm
Akumulator 24 V / 230 - 375 Ah
Szerokość całkowita 800 mm
Długość wideł 1200 mm
Crown ET 4000

Te wózki podnośnikowe z operatorem jeżdżącym zapewniają możliwość szybkiego przemieszczania produktów przy zapewnieniu większego komfortu i wydajności niż w przypadku wózków podnośnikowych prowadzonych. Zapewniają też udźwig 1,2, 1,4 lub 1,6 tony oraz wysokość podnoszenia od 2,4 do 5,4 metra.

Udźwig 1200 - 1600 kg
Wysokość podnoszenia 5400 mm
Akumulator 24 V / 230 - 375 Ah
Szerokość całkowita 800 mm
Długość wideł 1150 mm
Crown ETi 4000

Wstępne unoszenie tych wózków zwiększa ich wszechstronność, sprawiając, że są idealne do wielu zastosowań. Operatorzy zwiększają wydajność dzięki większej kontroli podczas rozmieszczania i przenoszenia towarów, zarówno w korytarzach roboczych, dokach, jak i samochodach ciężarowych do załadunku bocznego.

Udźwig 1200 - 1600 kg
Wysokość podnoszenia 5400 mm
Akumulator 24 V / 230 - 375 Ah
Szerokość całkowita 800 mm
Długość wideł 1200 mm

Napęd serii ES/ET 4000

Niezawodne źródło mocy

Wewnątrz wózka tkwi niezawodne źródło mocy – silnik prądu zmiennego firmy Crown – żeliwna skrzynia biegów i wytrzymałe koła samonastawne. Nasz unikalny układ hamulcowy e-GEN® pozwala zmniejszyć koszty, praktycznie eliminując konieczność konserwacji hamulców, a jednocześnie zapewnia niezmienną skuteczność hamowania przez cały okres użytkowania pojazdu. Ponadto, 3-kilowatowy układ hydrauliczny – najcichszy, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy – umożliwia szybsze podnoszenie i opuszczanie ładunków.

Układ hamulcowy e-GEN

Skonstruowany przez firmę Crown silnik prądu zmiennego i żeliwna skrzynia biegów wytrzymują duże obciążenia. Układ hamulcowy e-GEN® wykorzystuje moment obrotowy silnika do zatrzymania wózka bez używania hamulców ściernych i działa skutecznie nawet na pochyłościach. Wszystkie modele można wyposażyć w opcjonalny układ kierowniczy ze wspomaganiem elektronicznym.

Elektronicznie sterowany układ hydrauliczny

Elektronicznie sterowany układ hydrauliczny o działaniu proporcjonalnym umożliwia szybkie podnoszenie i opuszczanie oraz precyzyjne pozycjonowanie ładunków.


Seria ES/ET 4000 w akcji

Sterowanie serii ES/ET 4000

System sterowania Access 1 2 3®

Opracowany przez firmę Crown system sterowania Access 1 2 3® obejmuje bezpieczny dostęp chroniony kodem PIN, informacje o stanie wózka oraz pełną, wbudowaną diagnostykę, usprawniającą serwisowanie i zmniejszającą awaryjność.

Dyszel sterujący

Przegubowe połączenie dyszla sterującego ze stali lanej, wyprofilowane stalowe ramię oraz odlewany aluminiowy uchwyt są przygotowane na bardzo intensywne użytkowanie. Funkcja obejścia hamowania w uchwycie X10® pozwala na manewrowanie w ciasnych miejscach z prawie pionowo ustawionym dyszlem.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii ES/ET 4000

Precyzyjne sterowanie

Precyzyjne sterowanie upraszcza obsługę palet, niezależnie od tego, czy wózek jest typu prowadzonego, czy z operatorem jeżdżącym. Wyróżniona nagrodami dźwignia X10 Handle® oraz płynnie działające funkcje podnoszenia proporcjonalnego oraz funkcje jezdne zapewniają niezwykle precyzyjne sterowanie podczas ustawiania ładunków. Nasza opatentowana funkcja obejścia hamowania umożliwia manewrowanie wózkiem w ograniczonej przestrzeni, z dyszlem ustawionym w prawie pionowej pozycji.

Ograniczniki boczne

Umożliwiające szybkie wyjście ograniczniki boczne łatwo się podnoszą, aby operator miał możliwość sprawnego wyjścia z boku wózka w ciasnych miejscach. Wózki ze sterowaniem mechanicznym automatycznie przestają podnosić ładunek na wysokości 1,8 metra, jeżeli ograniczniki boczne nie są całkowicie opuszczone.

Funkcje sterowania

Funkcje sterowania poprawiające wydajność pozwalają zwiększyć pewność i produktywność operatorów. Dzięki proporcjonalnemu układowi podnoszenia i opuszczania widły można ustawić z dokładnością do milimetrów, redukując ryzyko szkód lub obrażeń na skutek niewłaściwego ich wypozycjonowania.

Wózki wyposażone w układ kierowniczy ze wspomaganiem umożliwiają podnoszenie i jazdę, gdy ograniczniki boczne znajdują się w pozycji szybkiego wyjścia, z pominięciem granicy podnoszenia na 1,8 metra i konieczności obniżania ograniczników bocznych.

Wstępne unoszenie

Wstępne unoszenie zapewnia wyższy prześwit nad podłożem oraz większy udźwig, zapewniając lepszą wydajność i skuteczność podczas pracy na rampach, pochyłościach i nierównym podłożu.

Składany podest FlexRide™

Składany podest FlexRide™ usprawnia manewrowanie w niewielkich przestrzeniach i pozwala zyskać więcej miejsca podczas prac pieszych.

Składany podest FlexRide z zawieszeniem niewymagającym regulacji przez cały okres eksploatacji, zapewnia wygodę pracy i trwałość.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii ES/ET 4000

Solidna konstrukcja masztu

Podstawą mocnej konstrukcji jest solidny maszt z belek dwuteowych, podwozie z 8-milimetrowej wzmocnionej blachy stalowej, stalowe pokrywy zewnętrzne o grubości 3 milimetrów oraz odlewany aluminiowy uchwyt sterujący. Modele dla operatora jeżdżącego wyposażono w niewymagające regulacji zawieszenie podestu i ograniczniki boczne o średnicy 50 milimetrów, chroniące nawet przed mocnymi uderzeniami.

Zagnieżdżone szyny dwuteowe oraz grube stalowe poprzecznice i wieńce tworzą wytrzymały i stabilny maszt o dużym udźwigu.

Podwojenie produktywności i wydajności

W modelach ze wstępnym unoszeniem można bezpiecznie transportować palety ustawione jedna na drugiej, a tym samym podwoić wydajność. Układanie palet jedna na drugiej zapewnia oszczędność miejsca i mniejsze koszty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego skorzystać…

Podczas podnoszenia dwóch palet widły i ramiona załadowcze mogą udźwignąć ładunek, którego masa jest równa udźwigowi nominalnemu, przy dowolnym proporcjonalnym podziale tego ładunku.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii ES/ET 4000

Mechanizm wysuwania baterii trakcyjnej

Opcjonalny mechanizm wysuwania baterii trakcyjnej umożliwia zastosowanie mniejszej baterii trakcyjnej i prostownika, co pozwala obniżyć koszty i zyskać dodatkową przestrzeń roboczą w ciasnych przestrzeniach.

InfoLink®

Opcjonalny system zarządzania flotą i operatorami InfoLink® gwarantuje korzyści zarówno dla małych, jak i dużych zakładów. Dostarcza rzeczywistych i zapisanych wcześniej danych na temat wykorzystania wózków, uderzeń, uprawnień operatorów, historii serwisu i innych.

Rolki wjazdowe i zjazdowe

Opcjonalne rolki wjazdowe i zjazdowe palet w modelach ze wstępnym unoszeniem umożliwiają ramionom załadowczym przesunięcie się w poprzek spodnich desek palet nawet wtedy, gdy paleta jest pusta.

Bieżnikowane opony

Bieżnikowane opony gumowe zapewniają większą wydajność w pracach wymagających pokonywania pochyłych posadzek, mokrych nawierzchni i drenaży.

Przystosowanie do pracy w chłodniach

Zapewnia wydajność i ciągłość podczas pracy w chłodniach o temperaturze roboczej wynoszącej nawet –30°C.

Krata ochronna ładunku

Umożliwia stabilizację chwiejnych ładunków podczas jazdy, podnoszenia lub opuszczania.

Zapytaj o serię ES/ET 4000

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami