Crown

Seria DT 3000

Wózki podnośnikowe z operatorem pieszym

Powrót do listy

Podwójna wydajność

Zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności. Wózki Crown z serii DT 3000 umożliwiają dwukrotne zwiększenie ładunku na paletach. Korzyści najlepiej widoczne są w przypadku dwupoziomowych samochodów ciężarowych. Oszczędzasz na kosztach transportu, drogich powierzchniach doków, przestrzeniach magazynowych i wielu innych rzeczach.


Zwiększ prędkość

Zakres funkcji pozwalających operatorowi czynnie poprawiać wydajność pracy jest w wózkach z serii DT 3000 niemal niewyczerpany. To zdecydowanie wózek dla osób wymagających.

Ten solidny wózek podwójnego składowania został zaprojektowany przy użyciu zaawansowanych technologii, zapewniających niezrównaną wydajność, kontrolę i wytrzymałość. Wózek serii DT 3000 firmy Crown podwójnie zwiększa Twoją wydajność.

Poznaj główne atuty

Serii DT 3000

Modele serii DT 3000

Crown DT 3040

Model bez podestu Możliwość dostosowania wytrzymałego wózka z prowadzeniem pieszym bez podestu.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 2600 mm
Akumulator 24 V / 240 - 375 Ah
Crown DT 3040 składany podest

Model ze składanym podestem. Unikalny składany podest FlexRide™ firmy Crown daje operatorowi elastyczność przy wyborze typu prowadzenia – pieszego lub jako kierowca.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 2600 mm
Akumulator 24 V / 240 - 375 Ah
Crown DT 3040 stały podest z bocznym wejściem

Model ze stałym podestem z bocznym wejściem. Oparcie tylne w wersjach z wejściem bocznym zwiększa bezpieczeństwo i wygodę. Szczególnie sprawdza się przy przewożeniu ładunków i kompletacji zamówień.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 1670 mm
Akumulator 24 V / 240 - 375 Ah
Crown DT 3040 stały podest z tylnym wejściem

Model ze stałym podestem z tylnym wejściem. W obszarach o dużym natężeniu ruchu lub z długimi przejazdami wersja z wejściem tylnym zapewnia bezpieczeństwo i wygodę w przedziale operatora.

Udźwig 2000 kg
Wysokość podnoszenia 1670 mm
Akumulator 24 V / 240 - 375 Ah

Napęd serii DT 3000

Zespół napędowy

Dociskany sprężyną zespół napędowy z wytrzymałymi kołami samonastawnymi bez problemu przyjmuje ciągłe zderzenia występujące podczas pracy w dokach, co ma kluczowe znaczenie dla trwałości oraz wydajności trakcyjnej.

Zaawansowane zawieszenie firmy Crown znacznie zmniejsza wstrząsy przenoszone na podwozie, podest i inne części wózka. Ten wytrzymały układ obejmuje zamknięte zawieszenie zespołu napędowego, nie wymagające regulacji na skutek zużycia opony koła napędowego.

Układ hydrauliczny

Natychmiastowe i proporcjonalne reagowanie układu hydraulicznego na obsługę elementów sterujących umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie wideł i ładunków. Siłowniki podnośnika początkowego po obu stronach zmniejszają naprężenia i zużycie mechanizmu podnoszącego, usprawniając przy tym obsługę ładunków, szczególnie w przypadku niecentralnego obciążenia.


Sterowanie serii DT 3000

Płynne i precyzyjne sterowanie

Pracę w zatłoczonych obszarach przyspiesza i ułatwia składany podest, precyzyjne sterowanie, widok na końce wideł oraz wąskie podwozie, które jest węższe niż europaleta.

Odlewany aluminiowy uchwyt X10® jest dopełnieniem wytrzymałości wózka umożliwiającym płynne i precyzyjne ustawianie palet dzięki proporcjonalnemu podnoszeniu i opuszczaniu.

Lepsza sterowność

Lepsza sterowność wynika ze składanego podestu kierowcy, wyprofilowanej jednostki napędowej i ergonomicznego umieszczenia dyszla, zapewniającego dużą przestrzeń dla stóp.

Aktywny układ trakcyjny

Aktywny układ trakcyjny z elektronicznymi funkcjami układu kierowniczego współgra z innowacyjnymi rozwiązaniami elektronicznymi i hydraulicznymi, zmieniając nacisk koła jezdnego w zależności od rozmieszczenia ładunku, prędkości, przyspieszania i hamowania.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii DT 3000

Przedział operatora

Przedział operatora zapewnia przede wszystkim wygodę, bezpieczeństwo i wydajność pracy dzięki łatwo dostępnym elementom sterującym, przejrzystości wyświetlacza i wielu innym ergonomicznym rozwiązaniom.

Wytrzymałe ograniczniki boczne, skonstruowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu, zbudowane są z mocnych, 50-milimetrowych rur stalowych i zawierają solidny zacisk mocujący typu C.

Składany podest FlexRide

Składany podest FlexRide, wraz z zawieszeniem nie wymagającym regulacji przez cały okres eksploatacji, zapewnia wygodę pracy i wytrzymałość. Tranzystorowe przełączniki indukcyjne w podeście pozwalają uniknąć problemów spowodowanych przez zanieczyszczenia.

Opatentowane zawieszenie FlexRide™ (opcjonalne w modelach z tylnym wejściem na podest) zapewnia niezrównaną wygodę pracy dzięki dostosowywaniu się do wagi operatora.

Opatentowany przełącznik bezpieczeństwa paska wejściowego na stałych podestach uniemożliwia jazdę, gdy tylko operator umieści stopę poza obrębem wózka.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii DT 3000

Przemyślana konstrukcja

Wózki Crown z serii DT 3000 znacznie wykraczają poza typowe oczekiwania związane z wózkami paletowymi podwójnego składowania. Oferta modeli sterowanych przez kierowcę obejmuje wózki ze składanym podestem, z wejściem bocznym lub tylnym, o prędkościach do 12,5 km/h. Wózki z operatorem pieszym obejmują także konfigurację bez podestu. Niezależnie od wybranej wersji użytkownik zyskuje solidność wózka podwójnego składowania o udźwigu 2000 kg.

Doskonała widoczność

Doskonała widoczność końców wideł oraz podnośnika początkowego to efekt zastosowania szerokiego, otwartego masztu i karetki wideł oraz kompaktowej jednostki zasilania.

Solidny maszt zbudowany z zagnieżdżonych belek dwuteowych.

Wytrzymała konstrukcja

Wytrzymała stalowa pokrywa akumulatora zawiera schowek na narzędzia, a umocowanie na zawiasach ułatwia dostęp do komory. Stalowe pokrywy zapewniają wytrzymałość potrzebną w trudnych warunkach pracy w dokach: 5 – milimetrowe pokrywy okalające i 10 – milimetrowe obrzeże chroniące jednostkę zasilania.

Podwozie wzmocnione elementami ze stali lanej chroni koła samonastawne w przypadku kolizji.

Konstrukcja komory akumulatora

Konstrukcja komory akumulatora ułatwia wysuwanie akumulatora z boku w celu szybkiej wymiany.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii DT 3000

Akcesoria Work Assist®

Akcesoria Work Assist® to kolejny, nowy wymiar produktywności, wygody i bezpieczeństwa, który jest w zasięgu ręki.

Podwójne koła samonastawne

Do cięższych zastosowań dostępne są opcjonalne podwójne koła samonastawne.

Elektroniczny układ kierowniczy

Opcjonalny elektroniczny układ kierowniczy, wspierany przez intuicyjne elementy sterujące uchwytu X10®, znacznie zmniejsza wysiłek wkładany w obsługę ciężkich ładunków i pozwala osiągać większe prędkości jazdy w porównaniu z układem mechanicznym.

Krata ochronna ładunku

Umożliwia stabilizację chwiejnych ładunków podczas jazdy, podnoszenia lub opuszczania.

Przystosowanie do pracy w chłodniach

Zapewnia wydajność i ciągłość podczas pracy w chłodniach o temperaturze roboczej wynoszącej nawet –30°C.

Zapytaj o serię DT 3000

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami