Crown

Seria C-5

Wózki z przeciwwagą

Powrót do listy

Stworzony by przekraczać granice w środku i na zewnątrz

Dzięki przełomowym innowacjom wprowadzonym z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, wózki Crown z serii C-5 na nowo definiują napędy LPG. Wysokowydajny układ napędowy, precyzyjne chłodzenie, ergonomiczny design i nieodłączna stabilność sprawiają, że seria C-5 wyznacza nowe standardy w każdej kategorii. Klienci potrzebowali lepszego wózka z silnikiem spalinowym – gwarantującego moc, sterowność oraz niezawodność w najbardziej wymagających zastosowaniach i przez wiele lat – a wózki Crown z serii C-5 stanowią odpowiedź na te potrzeby. Przekraczamy granice, aby umożliwić to również naszym klientom.


Seria C-5 to znakomita konstrukcja i przełomowa wydajność triadzie:

Mocy, Sterowności i Niezawodności.

Firma Crown poświęciła tysiące godzin na zrozumienie potrzeb klientów, testując wózki w wymagających zastosowaniach wewnątrz budynków i poza nimi. Dzięki temu przezwyciężono najbardziej uporczywe problemy, z którymi wiązała się eksploatacja typowych wózków z napędem gazowym. Efektem tych prac jest seria oparta na zupełnie nowej koncepcji: Crown C-5.

Modele serii C-5

Crown C-5 1050

Wyróżnikiem wyposażenia tego modelu wewnątrz serii stanowią superelastyczne opony.

Udźwig 2000 - 3000 kg
Rodzaj masztu Simplex, Triplex i Quad
Rodzaj paliwa LPG
Silnik 4 cylindry 2.4 Litra
Moc 44 kW @ 2800 RPM
Przekładnia Hydrodynamiczna
Siła uciągu 16,750
Crown C-5 1000

Wyróżnikiem wyposażenia tego modelu wewnątrz serii stanowią pełne opony.

Udźwig 2000 - 3000 kg
Rodzaj masztu Simplex, Triplex i Quad
Rodzaj paliwa LPG
Silnik 4 cylindry 2.4 Litra
Moc 44 kW @ 2800 RPM
Przekładnia Hydrodynamiczna
Siła uciągu 19,000

Napęd serii C-5

Moc

Rewolucyjny silnik, solidna przekładnia napędowa i hamulce oraz układ chłodzenia z podwójną chłodnicą pozwalają wózkom z serii C-5 pracować z najwyższą wydajnością, nawet gdy jest gorąco, a praca trwa wiele godzin.

Przełomowy silnik gazowy

Firma Crown połączyła wiedzę zdobytą dzięki 50-letniej wiodącej pozycji w dziedzinie przeładunku materiałów z doświadczeniem firmy John Deere w zakresie konstruowania silników. Owocem tej współpracy jest rewolucyjny silnik o niespotykanym dotąd okresie eksploatacji oraz mniejszej częstotliwości przeglądów serwisowych.

Podwójna chłodnica

Zapewnia osobne chłodzenie silnika i przekładni napędowej. Bardzo duże lamele i grubościenne aluminium poprawiają przepływ powietrza i zwiększają trwałość całego podzespołu. Wentylator z dziesięcioma łopatkami zwiększa przepływ powietrza przez chłodnicę. Specjalna osłona Venturiego skutecznie kieruje strumień powietrza przez całą powierzchnię chłodnicy. Kratka chroniąca przed zanieczyszczeniami uniemożliwia przedostawanie się dużych zanieczyszczeń do układu chłodzenia. Rdzeń chłodnicy z dwa razy większą przestrzenią pomiędzy żebrami w porównaniu do typowych chłodnic z wężownicą. To dodatkowe miejsce pozwala zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń, dzięki czemu chłodzenie jest efektywniejsze.

Chłodzenie na żądanie

Opcjonalny układ chłodzenia na żądanie firmy Crown zwiększa wydajność układu podwójnej chłodnicy, będącego częścią wyposażenia standardowego wózków z serii C-5, regulując prędkość wentylatora niezależnie od prędkości i kierunku pracy silnika, co umożliwia precyzyjne sterowanie przepływem powietrza.


Seria C-5 w akcji

Sterowanie serii C-5

Sterowność

Zarówno konstrukcja wewnętrzna jak i zewnętrzna wózków z serii C-5 zapewnia optymalny komfort, pewność, stabilność i bezpieczeństwo, dzięki którym wydajność pracy operatora może dotrzymać kroku wydajności wózka.

Wszechstronny system sterowania Access 1 2 3®

Regulowane ograniczenia prędkości we wszystkich modelach serii C-5. Kody PIN umożliwiające operatorowi stosowanie indywidualnych ustawień z zakresu wydajności. Wbudowany system diagnostyczny eliminujący potrzebę używania ręcznego testera.


Klienci w Polsce, którzy wybrali wózki Crown


Bezpieczeństwo serii C-5

Pole widzenia 360°

Nisko zamocowana przeciwwaga, wysoki fotel, pozycja operatora zwrócona do przodu, ustawione pod kątem poprzecznice oraz otwarta konstrukcja masztu zapewniają znakomitą widoczność we wszystkich kierunkach: do przodu, do tyłu, a także do góry.

Funkcje układu Intrinsic Stability System

Większa masa we właściwych miejscach zapewnia jej równomierne rozłożenie, zwiększając siłę wózka i stabilność. W celu poprawy wytrzymałości i stabilności wózków z serii C-5 firma Crown zastosowała dodatkowe elementy stalowe w miejscach, w których są najbardziej potrzebne.

Hamowanie i kierowanie z wyłączonym silnikiem

Wózki z serii C-5 zachowują funkcje hamowania i kierowania po niespodziewanym wyłączeniu silnika.

Zatrzymanie na zboczu

Funkcja zatrzymania na zboczu – dostępna standardowo w wózkach firmy Crown – utrzymuje wózek w miejscu, gdy ten znajduje się na pochyłości przy załączonym biegu, eliminując konieczność trzymania stopy na pedale hamulca. Blokada odchylenia oraz regulacja prędkości Technologia Crown Access 1 2 3® stale monitoruje stopień przechylenia wózka, wysokość wideł oraz prędkość jazdy, zmniejszając ryzyko przewrócenia się.

Przestrzeń operatora

Duża przestrzeń na nogi i głowę, szeroki stopień i podłoga, szeroki pedał hamulca wymagający o 53% mniejszego nacisku oraz słupki rozmieszczone w taki sposób, aby gwarantowały komfort i szerokie pole widzenia.

Elementy sterujące.

Dźwignie hydrauliczne z dotykową reakcją, kierownica, którą łatwo obracać, oraz unikalny jedno-dotykowy elektryczny hamulec postojowy uruchamiany przyciskiem o niezawodnej konstrukcji.

Dostęp i widoczność.

Optymalna pozycja operatora i konstrukcja zapewniająca niezakłócone, pełne pole widzenia we wszystkich kierunkach oraz łatwe, szybkie wchodzenie i opuszczanie wózka.

Technovation™

Zaangażowanie Crown w ochronę środowiska widać w każdym wymiarze naszej działalności, a nawet na poziomie komponentu. Technovation™ tworzone z myślą o ekologii, w tym Dokładne Śledzenie Paliwa eSmart™ znajdujące się na naszych oszczędnych wózkach podnośnikowych C-5, podobnie jak Systemach Hamowania e-GEN™, dostępnych w wybranych pojazdach elektrycznych, pokazują determinację Crown w procesie minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności produktów tam, gdzie jest to możliwe.

Konstrukcja serii C-5

Niezawodność

Mniejsza częstotliwość przeprowadzania prac konserwacyjnych w połączeniu z dłuższą żywotnością i mniejszą awaryjnością, oznaczają niższe koszty utrzymania oraz wyższą wartość inwestycji przez cały okres eksploatacji pojazdów z serii C-5.

Maszt

Stabilność belki dwuteowej

Maszty w wózkach z serii C-5 mają znakomite parametry we wszystkich trzech aspektach wytrzymałości: sztywności wzdłużnej, sztywności bocznej oraz odporności na skręcanie.

Układ hamulcowy ze wspomaganiem

Układ hamulcowy Crown będący standardowym wyposażeniem w modelach C-5 z super elastycznymi oponami, zapewnia wytrzymałość i wydajność, które praktycznie eliminują potrzebę konserwacji hamulców.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

Dodatki dla serii C-5

Opcje karetki

Firma Crown oferuje różnorodne opcje karetek standardowych i szerokich, dostosowane do wymogów różnych zastosowań.

Narzędzia robocze

Firma Crown skonstruowała wózki C-5 z przeznaczeniem do współpracy z pełną gamą narzędzi do przeładunku każdego rodzaju materiałów. Niezależnie od tego, czy potrzebny jest osprzęt obrotowy, narzędzie pchająco-ciągnące, podwójne lub pojedyncze, czy chwytak do kartonów lub rolek papieru, wózki z serii Crown C-5 staną na wysokości zadania.

Opony

Wózki z serii C-5 mogą być wyposażone w opony pełne lub opony superelastyczne. Obydwa rodzaje dostępne są w konfiguracji z szerokim rozstawem kół, natomiast opony superelastyczne obejmują również opcję układu bliźniaczego.

Opcjonalny uchwyt do jazdy tyłem/klakson

Oprócz szeregu opcji z zakresu Work Assist™, uchwyt do jazdy tyłem/klakson zapewnia operatorowi komfortowe trzymanie i dogodny dostęp do klaksonu w zastosowaniach wymagających częstej jazdy tyłem.

Opcjonalna kabina zintegrowana

Zamontowane w drzwiach elementy sterowania ogrzewaniem, regulowane nawiewy powietrza, zintegrowane oświetlenie kabiny, przednia i tylna wycieraczka, okna przesuwane w dwóch kierunkach oraz wysuwana osłona przeciwsłoneczna.

Kabina miękka

Crown oferuje kabiny sztywne o konstrukcji całkowicie zamkniętej oraz kabiny miękkie, zapewniające operatorowi komfort i dogodne rozwiązania nawet w najsurowszych warunkach.

Akcesoria Work Assist™

Akcesoria serii Work Assist™ zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.

Zapytaj o serię C-5

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami