Crown

Crown należy do największych producentów wózków podnośnikowych na świecie. Pełna linia produktowa firmy obejmuje ręczne wózki paletowe z operatorem idącym, zasilane wózki paletowe i wózki do kompletacji, wózki z przeciwwagą, wózki z operatorem siedzącym i stojącym, wózki wysięgnikowe, wąskokorytarzowe wózki specjalistyczne (VNA) oraz części zamienne do wózków widłowych.

Główna siedziba firmy Crown mieści się w New Bremen w stanie Ohio w USA. Crown Gabelstapler GmbH & Co. KG, regionalna centrala przedsiębiorstwa na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Indie znajduje się w Monachium w Niemczech. Centrala regionalna firmy Crown na obszar Azja-Pacyfik znajduje się w Sydney w Australii.

Crown prowadzi wiele punktów dealerskich na terenie Stanów Zjednoczonych, Europy oraz regionu Azja-Pacyfik. Zakłady produkcyjne zostały ulokowane na całym świecie. Obiekty te mają na celu dostarczenie klientom produktów i usług najwyższej jakości. Crown posiada również ponad 200 punktów dealerskich na całym świecie.

W Europie Crown utrzymuje swą obecność począwszy od późnych lat 60. Najważniejszy moment dla europejskiego oddziału firmy miał miejsce w 1987 r. wraz z utworzeniem głównej siedziby firmy w Europie, w niemieckim Monachium. Dziś 1.000 spośród ponad 7.600 pracowników firmy Crown pracuje właśnie w Europie.

Centrala europejska służy również do koordynacji czynności 15 obiektów firmy prowadzących sprzedaż i usługi. Osiem z tych przedsięwzięć należących do firmy znajduje się w Niemczech, pięć kolejnych w Wielkiej Brytanii i po jednym w Belgii i Holandii. Europejski zakład produkcyjny w Roding w Niemczech, posiadający certyfikat ISO 9001 buduje wózki podnośnikowe Crown.

Europejski zespół projektowo-inżynierski znajduje się w Monachium. Pracując wraz z zespołami rozsianymi po Stanach Zjednoczonych i Australii, podejmuje się on projektowania nowych produktów, rozwijania najnowocześniejszych systemów wózkowych, jak również ulepszania oraz dostosowywania produktów do określonych wymagań użytkownika. Na przestrzeni lat, zespoły projektowe Crown odniosły wiele sukcesów, zdobywając ponad 50 liczących się nagród projektowych za wózki podnośnikowe Crown.

Firma WDX S.A. jest wyłącznym dystrybutorem wózków podnośnikowych Crown w Polsce. Notowana na giełdzie firma – należąca do czołówki przedsiębiorstw krajowych specjalizujących się w przeładunku materiałów i rozwiązaniach intralogistycznych – oferuje pełną gamę produktów Crown, od ręcznych wózków paletowych do specjalistycznych wózków wąskokanałowych (VNA).

Firma WDX, z siedzibą w Warszawie, oferuje imponującą gamę rozwiązań, od wyposażenia i usług dla przedsiębiorstw zarządzających magazynami do kompletnych systemów magazynowych budowanych „pod klucz”. Portfolio WDX obejmuje, obok wózków podnośnikowych, regały i systemy przenośników produkowane w dwóch fabrykach firmy.

Silna i rozległa globalna sieć dystrybucji WDX S.A. zapewnia dostęp do szerokiej gamy produktów do obsługi materiałów wysokiej jakości, rozwiązań w zakresie magazynowania i usług serwisowych. Klienci są zawsze traktowani priorytetowo przez oddany zespół złożony z profesjonalistów.

Design zorientowany wokół operatora, jego bezpieczeństwa, wydajności i komfortu.

Podejście firmy Crown do przemysłowego projektowania wózków widłowych koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach służących bezpieczeństwu i wzrostowi produktywności operatora.Oryginalne rozwiązania powstałe w wyniku obserwacji zachowań, monitoringu maszyn i analizy ekspertów pozwalają tworzyć pojazdy o niespotykanych właściwościach i żywotności.

Odtwórz wideo

Historia Crown

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

Historia Crown Equipment Corporation rozrosła się z przedsięwzięcia obejmującego jeden pokój w niewielkiej, wiejskiej amerykańskiej społeczności (New Bremen w stanie Ohio w USA) do międzynarodowej  firmy uznawanej dziś za siódmego największego producenta wózków podnośnikowych na świecie i największego producenta elektrycznych wózków magazynowych.

Dwaj bracia, nieżyjący Carl H. Dicke oraz Allen A. Dicke założyli przedsiębiorstwo w 1945r. Syn Carla oraz Emerytowany Przewodniczący, James F. Dicke, dołączył do Crown niedługo później w tym samym roku. Dziś jego syn, James F. Dicke II jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym. Syn tego ostatniego, James F. Dicke III, jest Prezesem firmy, co sprawia, że reprezentuje on czwarte pokolenie rodziny Dicke, które pełni tę funkcję.

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

Pierwotnie firma Crown produkowała sterowniki temperaturowe dla pieców spalających węgiel, obsługując zaledwie garść klientów. Produkcja tych aparatów, które w końcu stały się przestarzałe, odbywała się w byłym budynku sklepu z narzędziami zlokalizowanym w New Bremen w stanie Ohio, gdzie Centrala firmy pozostaje do dziś.

Do 1949r., korzystając z rosnącego publicznego zainteresowania telewizją, przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję rotatorów anten, produktu używanego do wzmacniania odbioru sygnału telewizyjnego. Posunięcie to było udane, gdyż Crown stał się wiodącym producentem tych urządzeń aż do października 2001, gdy przedsiębiorstwo zaprzestało produkcji w związku z przedłużającym się spadkiem zapotrzebowania na rotatory anten na całym świecie.

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

W 1951 r., przedsiębiorstwo ponownie dokonało dywersyfikacji. Tym razem stanowiło ją rozpoczęcie napraw i produkcji mechanicznych i elektronicznych podzespołów dla branży prywatnej i rządu. Po krótkim czasie oraz kilku udanych ofertach, przedsiębiorstwo stworzyło silne podwaliny dla tej działalności biznesowej.  Dzięki sukcesom budowanym na wszechstronności, Crown dokonał dywersyfikacji raz jeszcze, wchodząc na rynek produkcji wózków podnośnikowych. Produkcja rozpoczęła się w 1957r., wraz z przekonaniem, że branża obsługi materiałów potrzebowała mniejszej gamy wysokiej jakości wózków podnośnikowych do użytku w średnio ciężkich warunkach.  Spółka produkowała nowoczesną, jak na swoje czasy gamę sprzętu i szybko stała się najszybciej rozwijającą się firmą w branży obsługi materiałów w swoim zakresie produktów.

W 1966r., Crown uruchomił pierwsze przedsięwzięcie branży obsługi materiałów poza Stanami Zjednoczonymi – w Australii. Dziś Crown pozostaje liderem branży, a tę pozycję wspiera satysfakcjonujący poziom sprzedaży, obsługi i działalności wytwórczej. Centrala regionalna w Sydney w Australii prowadzi działania odnośnie sprzedaży, obsługi i marketingu firmy Crown w regionie Azja-Pacyfik.

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

Crown rozpoczął wchodzenie na rynek Europejski w 1968r. Przedsiębiorstwo nabyło irlandzki zakład wytwórczy od jego firmy macierzystej, niemieckiej firmy Steinbock, w celu rozpoczęcia tam produkcji popularnych ręcznych wózków paletowych firmy Crown (PTH).

Niedługo później w 1968r., Crown rozpoczął sprzedaż i świadczenie usług serwisowych w Londynie w obiektach znajdujących się w pobliżu Portu Lotniczego Heathrow. Do końca dekady w Wielkiej Brytanii dostępna była pełna gama wózków podnośnikowych firmy Crown, a we wczesnych latach 70. XX wieku Crown rozpoczął oferowanie swoich wózków podnośnikowych na większości terytorium Europy poprzez niezależnych dealerów.

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

Dziś Crown produkuje szerokie spektrum elektrycznych wózków podnośnikowych. Sprzedażą i serwisowaniem produktów zajmuje się sieć dystrybucyjna firmy, składająca się z należących do Crown oraz niezależnych dystrybutorów rozrzuconych po kluczowych rynkach na całym świecie.
Dealerzy oraz pracownicy sprzedaży są fabrycznie przeszkoleni w zakresie serwisowania wózków, a także wspierani ze strony biur firmy w New Bremen w stanie Ohio oraz w Monachium w Niemczech. Biuro w Monachium, uruchomione w latach osiemdziesiątych, zajmuje się marketingiem, zakupami, projektowaniem inżynieryjnym dla Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, a także Indii. Dealerzy należący do Crown oraz sieć międzynarodowych dealerów działają w prawie 100 zagranicznych miastach.

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

Crown produkuje w sześciu lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych (New Bremen w stanie Ohio; Greencastle, Indiana; Kinston, Karolina Północna; Celina, Ohio; Fort Loramie, Ohio; New Knoxville, Ohio). Firma posiada także silne międzynarodowe możliwości produkcyjne i buduje wózki podnośnikowe w Sydney w Australii (od 1966r.), Suzhou w Chinach (2006r.), Roding w Niemczech (1986r.) i Queretaro w Meksyku (1973r.).

Crown posiada branżowe działy sprzedaży i obsługi w Australii, Belgii, Anglii, Niemczech, Korei, Malezji, Holandii, Nowej Zelandii, Singapurze oraz w ponad trzydziestu miejscowościach w Stanach Zjednoczonych.

Produkty firmy Crown ciągle cieszą się uznaniem ze względu na doskonałość projektowania, zdobywając ponad 50 liczących się nagród w tym zakresie. Linia wózków podnośnikowych firmy Crown zdobyła zasłużoną reputację bezpiecznej, niezawodnej i produktywnej od klientów na całym świecie.

Od Małego Miasta do Globalnego Lidera

Projekty Crown zawsze były zaliczane do czołowych. We wczesnych latach 70., wprowadzenie planu wózków bocznych przez firmę Crown zostało uznane za odważne i innowacyjne posunięcie przez ekspertów w zakresie obsługi materiałów. Dziś projekt ten znajduje powszechne uznanie, po zdobyciu zasłużonej nagrody Projektu Dekady od Międzynarodowego Stowarzyszenia Projektowego Ameryki. Ponad 30 lat później, wózek wysięgnikowy Serii 5200S daje operatorowi możliwość wybrania, czy chce siedzieć, opierać się, czy stać, co także jest pierwszym takim wydarzeniem w branży, wraz z nieprzebranymi możliwościami w zakresie produktywności.

85%

elementów wózków podnośnikowych jest tworzonych w naszych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. To właśnie nasze zaangażowanie sprawia, że firma Crown jest jednym z czołowych producentów wózków widłowych.

INNOWACJE CROWN

Od momentu swojego wejścia do branży logistyki wewnątrzmagazynowej, Crown Equipment Corporation zdobywał reputację dzięki wyjątkowemu projektowaniu, dopracowaniu technicznemu i produkcji uznanej linii elektrycznych wózków podnośnikowych.

Poczynając od najmniejszego ręcznego wózka paletowego, a skończywszy na najwyższym wąskokorytarzowym wózku wysokiego składowania, nadrzędnym celem firmy jest zapewnienie użytkownikowi możliwie najbezpieczniejszego, najwydajniejszego i najbardziej ergonomicznego wózka. To wszystko po to, aby zmniejszyć całkowity koszt posiadania i zwiększyć czas sprawności sprzętu.

System Crown Access 1 2 3®

Access 1 2 3® to wyjątkowa technologia opracowana przez firmę Crown, zapewniająca programowalne sterowanie funkcjami kluczowymi dla wydajności, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia energii. System zapewnia płynną i bezpieczną pracę wózka oraz przodujące w branży rozwiązania diagnostyczne. System ten bezustannie analizuje czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność i bezpieczeństwo, takie jak pozycja operatora, prędkość jazdy czy kąt skrętu, i reaguje na zmieniające się warunki poprzez optymalizowanie parametrów pracy.

System zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™

System zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™ zapewnia wygodę i trwałość dzięki wystarczającemu na cały okres eksploatacji zawieszeniu, którego nie trzeba regulować. Przełączniki indukcyjne znajdujące się w podeście ograniczają wnikanie zanieczyszczeń, zapewniając tym samym niezawodność. Opatentowane zawieszenie FlexRide regulowane w zależności od wagi ciała zapewnia wygodę dzięki dostosowywaniu zawieszenia do wagi operatora. Opatentowany przełącznik bezpieczeństwa pasa wejściowego w podestach stałych uniemożliwia jazdę, gdy stopa operatora znajduje się poza obrębem wózka.

InfoLink® Fleet Management Essentials

InfoLink® to sprawdzone, bezprzewodowe rozwiązanie do zarządzania danymi wózków, daje decydentom dostęp do zbioru informacji o czynnościach operatorów i stanie floty. Do wszystkich danych zebranych przez system InfoLink® można dotrzeć bezpośrednio z laptopa lub innych urządzeń przenośnych. System prowadzi archiwum odczytów w postaci historii zdarzeń, na podstawie której można identyfikować słabe punkty logistyki. W rezultacie InfoLink® pozwala lokalizować, rozwiązywać zaistniałe problemy i wykorzystywać nowe możliwości.

Odtwórz wideo
Inteligentny układ hamulcowy e-GEN™

Inteligentny układ hamulcowy e-GEN™, wykorzystujący moc silnika prądu zmiennego, zastąpił tradycyjne hamulce cierne wymagające częstej konserwacji. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność regulacji, zapobiega nadwyrężaniu i zużywaniu się układu. Operatorzy docenią płynne i niezawodne hamowanie, a budżet firmy skorzysta na braku konieczności przeprowadzania konserwacji. Wytworzona energia podczas hamowania jest przekazywana z powrotem do akumulatora, dodatkowo zwiększając wydajność pracy.

Siedzenie Exclusive MoveControl™

Siedzenie Exclusive MoveControl™ obraca się o 110°, pozwalając operatorowi wybrać optymalną pozycję do każdego zadania. Wielozadaniowe środki kontroli znajdują się na obitych nastawnych podłokietnikach, które przesuwają się razem z siedzeniem, co zapewnia spójną orientację operatora. Zadania, które zwykle wymagają postawy stojącej mogą być sprawnie wykonywane ze składanego siedzenia oraz przy pomocy środków kontroli, które dostosowują idealną wysokość operatora.

System Crown QuickPick Remote®

System Crown QuickPick Remote® to innowacyjne rozwiązanie dla kompletacji zamówień. Technologia automatyzuje zadania, które ułatwiają utrzymanie płynności pracy – oszczędność czasu, ograniczenie ryzyka wypadku, wyższą produktywność. W tradycyjnych rozwiązaniach operatorzy podczas kompletacji muszą stale wracać do przedziału operatora, by przesunąć wózek, z systemem Crown QuickPick Remote® mogą to zrobić podczas kompletowania zamówień, bez konieczności wykonywania zbędnych ruchów.

Odtwórz wideo
Ponad 120 Nagród i wyróżnień

Nagradzane rozwiązania

2014

Crown QuickPick® Remote,
Narzędzie do kompletacji zamówień,
International Forklift Truck of the Year (IFOY) Award 2014.

2014

Crown QuickPick® Remote,
Narzędzie do kompletacji zamówień,
Industry Forum (iF) Product Design Award 2014.

2013

Seria Crown ES 4000 / ET 4000
GOOD DESIGN™ Award

2013

Crown InfoLink®
System to zarządzania flotą wózków
International Forklift Truck of the Year (IFOY) Award 2013

2013

Seria Crown WT 3040
Wózki paletowe z napędem,
Design for Safety Award, British Industrial Truck Association (BITA)

2013

Crown QuickPick® Remote,
Narzędzie do kompletacji zamówień,
Best Product 2013, LogiMAT 2013.

2012

Seria Crown WT 3000
Wózki paletowe z napędem,
Universal Design Award 2012.

2011

Seria Crown WT 3000
Wózki paletowe z napędem,
IDEA International Design Excellence Gold Award.

2011

Seria Crown WT 3000
Wózki paletowe z napędem,
Industry Forum (iF) Product Design Award 2011.

2010

Seria Crown ESR 5000
Elektryczne wózki wysokiego składowania (Reach-Trucks),
GOOD DESIGN™ Award.

2010

Seria Crown ESR 5000
Elektryczne wózki wysokiego składowania (Reach-Trucks),
IDEA International Design Excellence Gold Award.

2010

Seria Crown ESR 5000
Elektryczne wózki wysokiego składowania (Reach-Trucks),
Industry Forum (iF) Product Design Gold Award 2010.

2009

Seria Crown GPC 3000
IDEA International Design Excellence Gold Award.

2009

Seria Crown GPC 3000
Industry Forum (iF) Product Design Gold Award 2009.

2008

Seria Crown GPC 3000
GOOD DESIGN™ Award.

2008

Seria Crown RC 5500
GOOD DESIGN™ Award.

2008

Seria Crown RC 5500
Ergonomics Award at the FLTA Awards 2008.

2007

Seria Crown TSP 6000
Innovation Award at the FLTA Awards 2007.

2007

Seria Crown TSP 6000
Red Dot: Best Of The Best 2007.

2007

Seria Crown TSP 6000
Industry Forum (iF) Product Design Award 2007.

2007

Serie Crown ST 3000, SX 3000, WF 3000
Industrial Design Excellence Award.

2006

Seria Crown WF 3000
Industry Forum (iF) Product Design Award 2006.

2006

Seria Crown TSP 6000
GOOD DESIGN® Award.

2006

Seria Crown TSP 6000
Industrial Design Excellence Award.

2005

Seria Crown WF 3000
Red Dot Award for High Design Quality.

2004

Seria Crown SX 3000
GOOD DESIGN® Award.

2004

Seria Crown PE 4000
Industrial Design Excellence Award.

2004

Uchwyt Crown X10™
Red Dot Award for High Design Quality.

2004

Uchwyt Crown X10™
Industry Forum (iF) Product Design Award.

2003

Seria Crown FC 4000
Industrial Design Excellence Award.

2003

Seria Crown FC 4000
Design Distinction in Equipment Annual Design Review, Magazine of International Design.

2002

Seria Crown FC 4000
GOOD DESIGN® Award.

2001

Seria Crown ESR 4000
Industry Forum (iF) Product Design Award.

2001

Seria Crown GPC 2000S
Industry Forum (iF) Product Design Award.

2001

Seria Crown WP 2000S
Industry Forum (iF) Product Design Award.

2001

Seria Crown ESR 4000
Red Dot Award for High Design Quality.

2000

Seria Crown SC 4000
GOOD DESIGN®.

2000

Seria Crown WP 2000
Industrial Design Excellence Award.

2000

Seria Crown SC 4000
Industrial Design Excellence Award.

2000

Seria Crown WP 2000
Design Distinction in Equipment, Magazine of International Design.

2000

Seria Crown SC 4000
Design Distinction in Equipment, Magazine of International Design.

2000

Seria Crown RR 5000 i 5000S
Red Dot Award for High Design Quality Award.

2000

Wave® Work Assist Vehicle
Red Dot Award for High Design Quality Award.

2000

Seria Crown WP 2000
Red Dot Award for High Design Quality Award.

EKOLOGIA W WYDANIU CROWN

Dzięki postępom w technologii oraz produktywności, Crown ecologic™ będzie z upływem czasu nadal się rozwijać. Obiecujące alternatywy w zakresie paliw, rozwój "inteligentnych" podzespołów wózków podnośnikowych oraz coraz lepsze techniki odzyskiwania zasobów to tylko niektóre z ekologicznych możliwości na horyzoncie. Możliwości są duże, podobnie jak korzyści.

Eco oznacza czyste środowisko. Logika oznacza inteligentny biznes. Oto podejście Crown do sprawy ochrony środowiska.

Crown ecologic™

Zbudowana na zasadach minimalizowania ilości odpadów, zarządzania energią i maksymalizacji żywotności, Crown ecologic™ reprezentuje syntezę naszych wysiłków na rzecz utrzymania środowiska, w tym rozwiniętego recyklingu materiałów i metod odzysku, praktyk innowacyjnej produkcji i regeneracji wózków podnośnikowych, ciągłego doskonalenia w zakresie wydajności energetycznej produktów oraz konserwacji gruntów i zasobów naturalnych.

Uformowana przez dziesięciolecia przywództwa, wizja ecologic™ (ekologiczna) umożliwiła firmie Crown przyczynienie się do poprawy stanu środowiska, przy jednoczesnym utrzymaniu korzyści naszych klientów – zwłaszcza poprzez projektowanie,

Pobierz raport Odtwórz wideo

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami