31 maja Crown, jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją wózków zdobyła prestiżowy tytuł „Forklift Truck of the Year” (IFOY) w kategorii „Wózki magazynowe niskiego podnoszenia”. Nagrodę wręczono na targach CeMAT w Hanowerze.

W lutym, gdy IFOY testowała wózki, niezależne jury złożone z cieszących się międzynarodowym uznaniem dziennikarzy branżowych, było pod wrażeniem korzyści, jakich dostarcza klientom samojezdny, obsługiwany w pozycji stojącej wózek paletowy RT 4020. Raport IFOY twierdził, że „Crown RT 4020 jest idealny dla użytkowników posiadających bardzo ograniczoną przestrzeń manewrową, którzy jednocześnie potrzebują wysokiej wydajności. Wąska konstrukcja wózka paletowego jest idealna do wyciągania palet z bardzo ciasnych miejsc. Poprzeczna platforma dla kierowcy zapewnia dobrą widoczność w obydwu kierunkach”.

Zdaniem jury decydującym czynnikiem okazała bardzo wysoka wydajność w miejscach ciasnych. „Kompaktowa konstrukcja, jak na ten poziom osiągów, istotne cechy ergonomiczne i w szczególności szereg zabezpieczeń, które w maszynie połączono w sposób doskonały”.

Sprzedaż wózka samojezdnego o ładowności do 2000 kg Crown RT 4020 rozpoczęto w październiku 2015 r. Łączy on w sobie sprawdzoną i dysponującą zapasem mocy technologię z wózków widłowych z innowacyjnymi cechami zabezpieczającymi, by zapewnić doskonałą kontrolę oraz niezawodność. Podwozie o szerokości zaledwie 780 mm sprawia, że jego zwrotność i osiągi są idealne do szybkiej pracy nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Zaprojektowany i produkowany przez Crown silnik prądu zmiennego pozwala na szybkie przyśpieszanie do prędkości 12,5 km/h. Dla najwyższego komfortu jazdy RT 4020 wyposażono w amortyzowaną płytę podłogową i osłonę boczną, oraz ochraniacz z miękkiej gąbki, a także umożliwiono skonfigurowanie wózka do obsługi przez osoby lewo- i praworęczne.

„Dla nas trzecia Nagroda IFOY dla Crown za technologię wózków widłowych, to przede wszystkim potwierdzenie naszego podejścia do projektowania, w którym na najważniejszym miejscu stawiamy operatora maszyny” powiedział Ken Dufford, wiceprezes Crown. „Tym samym stworzyliśmy kolejny wysokowydajny, pełnowartościowy produkt w postaci serii RT 4000, która łączy wysoką wydajność i podwyższone bezpieczeństwo w magazynie z jednoczesnym obniżeniem kosztów”.

W 2013 Crown nagrodzono główną Nagrodą IFOY w kategorii „Rozwiązania Dotyczące Wózków” za opracowany przez firmę bezprzewodowy system zarządzania flotą i operatorami InfoLink®. W 2014 roku nagrodę w kategorii „Wózki Magazynowe” otrzymał system kompletacji zamówień QuickPick® Remote.


Pozostałe aktualności

25% wzrost produktywności przy kompletacji zamówień! Crown QuickPick® Remote

System zdalnego sterowania jest obsługiwany za pomocą specjalnej rękawicy. Operator może przesuwać wózek podczas kompletacji, co skutkuje mniejszą liczbą wykonywanych czynności, mniej kroków, mniej noszenia, mniej zagrożeń.

Dowiedz się więcej

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami