Amerykańska marka Crown świętuje 30-lecie europejskiej fabryki w Roding w Bawarii. Produkowane w niej innowacyjne wózki widłowe trafiają również na polski rynek.

wózek widłowy Crown

Wózek WE 2000 był pierwszym produktem Crown wyprodukowanym i opracowanym w całości w Niemczech.

Niemiecki Roding jest obecnie najważniejszym zakładem produkcyjnym w całej strukturze firmy Crown.  W fabryce powstaje pełna gama pojazdów magazynowych – od wózków paletowych, przez niskiego podnoszenia do kompletacji, aż po reach trucki o wysokości unoszenia do 13 m. Crown rozpoczął produkcję w Roding w 1986 roku. Jako pierwsze zaczęto tam wytwarzać komponenty oraz wózki z serii PTH 20. Przełomowym  momentem było uruchomienie produkcji elektrycznych wózków widłowych w 1993 roku, w wyniku czego powstała seria WE – pierwsze pojazdy marki Crown, które w całości zostały opracowane i wyprodukowane w Niemczech. Dzisiaj w fabryce powstaje 13 serii wózków, w skład których wchodzi 100 modeli. Jednym z kluczowych czynników, które wpłynęły na  sukces marki Crown w Europie jest fakt, że produkcja oraz dział rozwoju produktów bardzo blisko współpracują z użytkownikami wózków Crown, w wyniku czego tworzone są europejskie produkty na rynek globalny.

Produkcja pod czujnym okiem

wózki widłowe crown

Wnętrze fabryki w Roding.

Nawet 85% komponentów, z których powstają wózki, Crown może produkować samodzielnie. Pozwala to na perfekcyjną kontrolę nad jakością produktu, kosztem jego wytworzenia i usługą dostawy. Modułowa koncepcja budowy i uniwersalne komponenty, wykorzystywane we wszystkich modelach wózków gwarantują dużą dostępność części zamiennych i elastyczność rozwiązań, które mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. – Dynamiczny rozwój naszego oddziału w Roding potwierdza, że wdrożona przez nas strategia integracji pionowej była i jest odpowiednim kierunkiem – wyjaśnił Mads Andreasen, dyrektor produkcji, zarządzający pracą załogi w Roding. – Pozwala nam to dostarczać naszym klientom rozwiązania szyte na miarę, które zwiększą ich produktywność i wydajność.

Rozwiązania na medal

Jednak działalność Roding nie ogranicza się jedynie do produkcji niezawodnych, wydajnych wózków widłowych. Oddział zaangażowany jest także w prace rozwojowe nad rozwiązaniami, które usprawnią procesy logistyczne i magazynowe. Dobrym przykładem takiej pionierskiej technologii “made in Germany” jest system Quick Pick. To innowacyjne rozwiązanie, które zdobyło już wiele prestiżowych nagród, umożliwia zdalne sterowanie wózkiem za pomocą przycisków umieszczonych w rękawicy operatora. Nie jest to oczywiście jedyne z nagrodzonych rozwiązań wyprodukowanych w Roding. Produkty z niemieckim rodowodem docenione zostały w takich konkursach jak GOOD DESIGN Award, iF Design Award, International Design Excellence Award (IDEA) oraz dedykowane branży intralogistycznej – IFOY Award. Potwierdza to sukces długoterminowej strategii rozwoju  firmy Crown.

Roding strategiczną jednostką Crown

Fabryka Crown w Roding

Fabryka Crown w Roding

Kiedy w roku 2014 wybudowano drugą halę produkcyjną, był to kolejny moment przełomowy w historii firmy. Obiekt ten już pod względem architektonicznym pokazuje siłę nowoczesnej technologii, w środku zaś spełnia wszystkie najnowsze standardy technologii produkcji. Komponenty wózków widłowych są w dalszym ciągu wytwarzane w oryginalnej fabryce, natomiast montaż końcowy odbywa się już w nowym zakładzie. Centralne miejsce obiektu zajmuje szklana wieża, w której to testowane są wszystkie nowo wyprodukowane wózki przed opuszczeniem fabryki.

– Decyzja, aby rozwijać nasz europejski zakład produkcyjny miała strategiczne znaczenie – powiedział Ken Dufford, wicedyrektor Crown na Europę. – Jako firma o rodzinnych korzeniach, kierujemy się długoterminową perspektywą. W Roding mamy wszystko, czego potrzeba, aby systematycznie umacniać naszą pozycję w Europie. Miasto położone jest geograficznie w samym sercu Europy, a co ważniejsze zapewnia dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To idealne warunki dla przyszłego rozwoju, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość i spodziewamy się wielu kolejnych pomyślnych lat w Roding.

 


Pozostałe aktualności

25% wzrost produktywności przy kompletacji zamówień! Crown QuickPick® Remote

System zdalnego sterowania jest obsługiwany za pomocą specjalnej rękawicy. Operator może przesuwać wózek podczas kompletacji, co skutkuje mniejszą liczbą wykonywanych czynności, mniej kroków, mniej noszenia, mniej zagrożeń.

Dowiedz się więcej

WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Bez względu na to czy chcesz wynająć, skorzystać z leasingu, czy kupić nowe lub używane wózki podnośnikowe, nasz zespół pomoże zanalizować i ustalić właściwe rozwiązania dla Twojego biznesu!
Skontaktuj się z nami